Водійські права в Україні видаватимуть по-новому

Як раніше вже не буде: головний документ будь-якого водія – водійські права в Україні видаватимуть по-новому.

В Україні правила видачі водійських прав оновили. Про це сказано в Інструкції про порядок прийому іспитів для отримання права керування транспортними засобами від 22.05.2020, пише МВС.

Підготовка та перепідготовка водіїв. Свідченням проходження водіями транспортних засобів підготовки і перепідготовки є такі документи:

свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, інформація про яку є в ЄДР МВС;

документи про професійну (професійно-технічному) освіту державного зразка за професіями «Водій автотранспортних засобів»,»Водій мототранспортних засобів», «Водій трамвая», «Водій тролейбуса», видані установою, що має ліцензію на здійснення відповідної діяльності в сфері професійно-технічної освіти.

Документ, що засвідчує підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, дійсний для складання іспитів у територіальному сервісному центрі МВС протягом 2 років з дня закінчення закладу .

Під час здачі теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (зокрема фото- і відеофіксація процесу.

Особливості складання теоретичного іспиту для водіїв

Теоретичний іспит приймається в спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний квиток налічує 20 питань, до кожного з яких є від 2 до 5 варіантів відповідей (одна з них – правильна).

Теоретичний іспит приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний білет налічує 20 питань, до кожного з яких є від 2 до 5 варіантів відповідей (один з них – правильний).

У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії. Він триває 20 хвилин, починаючи з моменту виведення на екран монітора першого запитання.

Теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо водій допустив три помилки, не дав відповіді у відведений час або використовував додаткові електронні прилади, навчальну літературу, засоби зв’язку, пристрої зчитування, а також підказки інших осіб.

Перескласти його можна буде не раніше як через 5 календарних днів, відлік яких починається з наступного після іспиту дня. Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний три місяці.

Практичний іспит для водіїв: як проходитиме

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Насамперед екзаменатор має ознайомити особу з порядком його проведення.

Сам практичний іспит проходить у два етапи:

на майданчику для навчання з початкового керування;

в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).

При цьому до другого етапу допускаються особи лише в разі успішного проходження першого етапу практичного іспиту. Якщо особа тричі не склала практичний іспит, то вона має пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі, й лише потім допускається до наступного іспиту.

Алгоритм дій для тих, хто планує отримати посвідчення водія:

знайти автошколу – вибрати акредитований навчальний заклад.

пройти навчання в автошколі з групою або за індивідуальним графіком;

для подання документів з собою необхідно взяти паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку (форма 083/о), одну кольорову фотографію 3,5х4,5 см;

після цього потрібно звернутися в сервісний центр МВС.

Відновлення втраченого водійського посвідчення

У разі втрати або викрадення водійського посвідчення оформлення та видача нового здійснюється без складання іспитів. Якщо власник втратив посвідчення водія, яке було отримане вперше, ТСЦ МВС видає нове.

При цьому воно вважається таким, що видане вперше, й дійсне впродовж терміну, що був вказаний у втраченому або викраденому посвідченні.