Володимир Кацман: ахіллесова п’ята «Слуги народу»

У «Слуги народу» є всі шанси сформувати монобільшість у Верховній Раді дев’ятого скликання.

За попередніми даними Центрвиборчкому, партія отримає у парламенті 124 місць за списком і 130 за мажоритарними округами.  

Напередодні волевиявлення політисила заявляла: якщо пройдуть до сесійної зали більшістю – візьмуть на себе повну відповідальність за формування коаліції та законодавчу діяльність нової Верховної Ради. 

Водночас політичний експерт і заслужений журналіст Володимир Кацман переконаний: ще жодного разу партія влади не несла відповідальності за роботу в парламенті. Кнопкодавство чи невиконання передвиборчих обіцянок породили політичну безкарність. Адже в Україні не працює «інститут відповідальності». 

Інститут відповідальності вкрай важливий. Він зможе повернути довіру до держави. Адже, якщо система запрацює, то партія, яка бере на себе політичні зобов’язання, зможе нести реальне покарання. Таке нововведення стане своєрідним запобіжником для народу, що влада буде дотримуватися правильного курсу, — ВОЛОДИМИР КАЦМАН, ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСПЕРТ, ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ. 

На думку Володимира Кацмана, абсолютна влада, яку у своїх руках зосередила партія «Слуга народу» – це не тільки відповідальність, а й велика спокуса для новообраних депутатів. А недосвідченість і некомпетентність новоспечених парламентаріїв стане Ахіллесовою п’ятою партії.

Віце-прем’єри, губернатори чи міністри раніше в чергу ставали, щоб потрапити в партію влади, а зараз беруть «шо попало». І в цьому «шо попало» багато людей, які не зможу просувати країну ні економічно, ні політично. Як вони зможуть встановити мир на Донбасі, чи повернути Крим? Мені здається, новообраним депутатам бракує певних знань, досвіду і розуміння, що «ти йдеш будувати державу, а не «танцювати в кварталі» чи «співати на концерті Океан Ельзи». Це безвідповідальна позиція, яка стане Ахіллесовою п’ятою партії. Крім того, бідні, безробітні, не фахові депутати – це як «навоз для ґрунту». З цієї більшості буде дуже легко купувати депутатів. У цьому зацікавлені як сили в парламенті, так і поза його межами. Оскільки не всі олігархи отримали від цих виборів бажаного результату. Вони намагатимуться розхитати коаліцію чи однопартійну більшість, — ВОЛОДИМИР КАЦМАН, ПОЛІТИЧНИЙ ЕКСПЕРТ, ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ.

Політичний експерт також зауважив, що рекордно низька явка на виборах – це наслідок низької довіри до інституту держави і втрата зацікавленості у формуванні нового парламенту.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий