Washington Post: Луценко водночас шкодив і просив допомоги у Йованович

Екс-посол в Україні Марі Йованович розповіла, яку роль в її відстороненні від посади зіграв екс-Генпрокурор Юрій Луценко.

Під час надання свідчень у Конгресі США екс-посол в Україні Марі Йованович заявила, що проти неї розгорнули цілу кампанію, мета якої – змістити її з посади. За її словами, в цій справі замішані і президент США Дональд Трамп, і його оточення, і чиновники в Києві, яких підозрюють в корупції. Стенограму одкровень Йованович опублікувала Палата представників, пише Washington Post.

Страшно

 Йованович заявляє, що досі побоюється помсти Трампа, особливо після його розмови з президентом України Володимиром Зеленським. Тоді Трамп назвав посла «поганою новиною».

Вона також зізналася, що один із колег, посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд, рекомендував їй написати в Twitter про лояльність до президента, поки ситуація не стала зовсім напруженою. Йому доручили знайти спосіб натиснути на Київ після того, як Йованович відсторонили від посади.

Йованович додала, що Сондленд порадив їй відмовитися від попередніх тверджень про нелояльність до Трампа. Однак екс-посол у Києві не пішла на такий крок, вважаючи його неприйнятним для себе. Пізніше Трамп заявляв журналістам, що «не знає Йованович особисто», хоч і обговорював її з Зеленським.

Будь обережна

 За словами Йованович, в 2018 році українські чиновники завуальовано попереджали її про те, що відбувається щось підозріле. Тоді Генпрокурор Юрій Луценко вів переговори з оточенням Трампа, і обговорював, зокрема, і дії, спрямовані проти посла.

Луценку були неприємні претензії США через боротьбу з корупцією, що забуксувала в Україні, і складний процес повернення 40 млн доларів, вкрадених екс-президентом Віктором Януковичем і його оточенням. Головним доповідачем Вашингтону про незадовільну роботу Луценка була Йованович.

Брудні ігри

 Через це Луценко почав шукати способи позбутися посла, висунувши фальшиві звинувачення. Одночасно він потребував допомоги Йованович, щоб організувати свої зустрічі на вищому рівні з представниками адміністрації американського президента. Луценко сподівався, що під час поїздок до Вашингтона зуміє схилити Трампа до підтримки Петра Порошенка на виборах.

Екс-посол зазначає, що співпраця Луценка і оточення Трампа суперечить американським антикорупційним зусиллям в Україні. За її словами, Генпрокурор демонстрував готовність до роботи в обхід системи.

В ході кампанії, розгорнутої Генпрокурором проти Йованович, посипалися звинувачення в тому, що вона вручила Луценку перелік тих людей, яких нібито «заборонено переслідувати», хоча вони є корумпованими чиновниками.

Мовчання Помпео

Оточення Трампа розлючене на Йованович ще й тому, що вона перешкоджала отриманню візи іншим екс-Генпрокурором України Віктором Шокіним «через його корупційну діяльність».

Щоб захистити себе і свою репутацію, Йованович звернулася за допомогою до Держдепартаменту, однак відомство, підконтрольне Майку Помпео, наполегливо відмовчувалося.

Українська сторона попередила Йованович про атаки на неї – в Києві боялися, що країна буде втягнута в американські інтриги. Взимку 2019 роки їй подзвонив український міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і розповів, що у Трампа збираються зняти її з посади. Через два місяці Вашингтон повідомив, що «Трамп втратив довіру» до неї, і відкликає її з України.

Читайте також —  New York Times: Луценко: «Я — політична тварина»

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий