Washinton Post: Білий дім навмисно позбавив Україну торгових привілеїв

Трамп навмисно заблокував надання Україні особливих торгових привілеїв. На це вказують події останніх місяців.

Наприкінці літа торговим представником Білого дому Робертом Лайтхізером було ухвалено рішення відкликати рекомендацію щодо відновлення деяких торгових привілеїв для України. Це сталося після попередження з боку радника президента США з національної безпеки Джона Болтона про те, Дональд Трамп, швидше за все, не схвалить ніяких дій, які були б вигідні новому українському уряду.

Про це пише видання Washinton Post.

Будьте обережні

Застереження Болтона прозвучало після того, як Трамп вирішив призупинити виділення Києву військової допомоги в розмірі 391 млн доларів. Тоді ж демократи ініціювали запуск процедури імпічменту, оскільки підозрювали, що дії Трампа були продиктовані бажанням вплинути на президента України Володимира Зеленського. Трамп таким чином нібито намагався змусити Зеленського відновити розслідування щодо «української» діяльності сина екс-віце-президента Джо Байдена. У зв’язку з цим Конгрес перевіряє всі рішення, ухвалені Білим домом з липня до вересня.

Погана ознака

Рішення про торгівлю, ухвалене Лайтхізером після розмови з Болтоном, стало першою ознакою того, що одним тільки призупиненням допомоги Україні адміністрація Трампа не обмежиться, навіть якщо цю допомогу схвалили в Конгресі.

Поки немає точних даних про те, чи стояв особисто Трамп за наказом Болтону вплинути на процес встановлення для Києва особливих торгових привілеїв, і як він в цьому замішаний.

За словами неназваного чиновника, документи були відкликані незадовго до того, як повинні були потрапити на підпис Трампу, пише Washinton Post. Чиновник додає, що їх блокування – справа рук Болтона. Однак інше джерело видання запевняє, що причина затримки підписання рішення про особливий торговий статус України і ще двох держав криється в «рутинній перевірці країн».

Програма не для всіх

На думку колишнього урядовця США, мета Трампа – «повне знищення» програми Світової організації торгівлі, яка є «загальною системою преференцій» (GSP). Згідно з цією програмою, 120 держав мають право на поставки товарів на півтора відсотка від загального імпорту США, не сплачуючи при цьому мито. Навесні 2018 року Трампом було підписано рішення, за яким програма повторно авторизується на наступний, 2020 рік. У зв’язку з цим Лайтхізер відновив заблоковані в березні переговори з Індією з приводу відновлення її участі в GSP.

Про відставку Болтона стало відомо 10 вересня, на наступний день після того, як виділення військової допомоги Києву було розблоковано Конгресом. Через два місяці після першої спроби відновити торговельні привілеї для України, торговий представник Білого дому повторно подав документи. Однак через кілька днів йому довелося знову їх відкликати: шторм навколо впливу Трампа на українську політику посилився.

Читайте також — Handelsblatt: Українці — одна з найбільш незадоволених націй Європи 

Німецьке видання Handelsblatt проаналізувало результати опитування, проведеного американським дослідницьким центром Pew в 16 європейських країнах, і з’ясувало, жителі якої держави менше за інших задоволені життям.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий