WP: У відносинах між США та Україною РФ ніколи не залишається осторонь

Дехто розглядає Україну як ключ до її великого сусіда. Для інших Україна – це тріщина російської броні, — пише The Washington Post.

Десятиліттями, у всіх візитах американських дипломатів та офіційних осіб, інвесторів та політичних діячі до України, Росія рідко була осторонь. Це пов’язано з розташуванням країни – Україна досі у ворожих обіймах зі своїм великим сусідом. Дехто розглядає Україну як ключ до її великого сусіда. Для інших Україна – це тріщина російської броні, — пише The Washington Post.

Хоча Київ відіграє головну роль у розслідуванні імпічменту в Палаті представників у США, Росія ніколи не віддаляється від того, що відбувається на території України.

«Україна – це не ще одна Росія», – заперечив Євген Магда, директор Інституту світової політики в Києві, обговорюючи в суботу динаміку потрясінь, що виникли внаслідок телефонного дзвінка 25 липня між президентом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, що у цій телефонній розмові Трамп закликав Зеленського співпрацювати з генеральним прокурором В. Барром у можливому розслідуванні щодо Хантера Байдена та української газової компанії, яка найняла його як члена ради директорів.

Роль Байдена потрапила до уваги Трампа, оскільки наближені до президента – серед них і Р. Джуліані – намагалися спростувати звинувачення в російському втручанні у вибори 2016 року.

Трішки історії

Ще до розпаду Радянського Союзу в 1991 році стосунки американців з Україною мали місце в контексті її близькості до Росії.

Джордж Буш у серпні 1991 року радив українцям триматися Москви та намагатися зберегти Радянський Союз. Хілларі Клінтон порадила українцям у 2013 році відсторонитися від Москви та підписати угоду з Європейським Союзом. Україна ігнорувала їх обох.

У 2004 році Сполучені Штати та інші країни спонсорували екзит-поли, які призвели до скасування відверто сфальсифікованих виборів. Це спровокувало «Помаранчеву революцію», яка спонукала деяких людей сподіватися, що подібні дії щодо прозорості можуть бути повторені в Росії.

Натомість президент Росії Володимир Путін рішуче виступив проти будь-яких «кольорових» революцій. І це також не розв’язало проблему корупції чи загальної зневаги до верховенства закону в Україні.

Нещодавно Пол Манафорт співпрацював із Віктором Януковичем за підтримки Кремля. Але у 2014 році Януковичу довелося залишити країну, і Манафорт, який згодом стане головою кампанії Трампа, потрапив до американської в’язниці.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України за часів Януковича, зараз живе у Москві, щоб уникнути кримінальних звинувачень в Україні.

Сенатори Джон Маккейн та Кріс Мерфі побували з візитом у Києві під час «Революції гідності», щоби висловити свою підтримку людям, які вийшли на майдан проти Януковича. Це був своєрідний спосіб показати Москві підтримку України збоку США. В результаті революції до влади прийшов Петро Порошенко, однак Росія анексувала Крим у 2014 році та ініціювала сепаратистську війну на сході України.

Корупція – головна проблема України

У п’ятницю делегація Міжнародного валютного фонду завершила переговори з урядом Зеленського після того, як не змогла досягти нової угоди про кредитування.

Зростання стримує слабке бізнес-середовище – з недоліками в законодавчій базі, всеохопною корупцією та великою часткою економіки, де грають вагому роль неефективні державні підприємства або олігархи – що стримує конкуренцію та інвестиції, – ідеться у повідомленні МВФ.

Жоден скандал чи конфлікт в Україні не протікає без згадування про продаж та відвантаження природного газу. Транзит російського газу на захід до Європи територією України спотворив власне споживання України втричі у 2018 році.

Газовий бізнес в Україні здебільшого живиться російськими капіталами. Однак Росія помітно мовчить щодо останнього політичного конфлікту у Вашингтоні.

Газова компанія «Бурісма» запросила Байдена у 2014 році до ради директорів, очевидно, намагаючись очистити її імідж після вигнання Януковича. «Бурісма» займається видобутком природного газу в Україні. Кримінальне розслідування було розпочато, однак згодом його було зупинено.

У п’ятницю Національне антикорупційне бюро України оголосило, що розслідування проходило протягом 2010-2012 років, у часи Януковича, та до того, як Байден увійшов до складу колегії. У ньому йдеться про те, що немає жодних доказів будь-яких кримінальних злочинів з боку американця.

Якщо країна не зможе трансформувати цей момент у боротьбу з корупцією, заявив Олександр Солонтай, колишній голова партії «Сила людей», «тоді в перспективі Україна матиме образ тотальної корупції».

Хоча Україна – не Росія, як влучно сказав Магда, вона все ж має певну культурну схожість зі своїм «великим сусідом». «Історичний комплекс неповноцінності» українців, за його висловом, допомагає живити уявлення Західних країн про Україну, яка начебто завжди перебуває в тіні Росії.

Читайте також — Politico: Про що свідчить лібералізація ринку енергетики в Україні 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий