У Києві пройшла акція «Хто вбив Павла? Три роки без відповіді»

У Києві відбулась акція до третіх роковин вбивства журналіста «Української правди» Павла Шеремета «Хто вбив Павла? Три роки без відповіді».

Захід відбувся на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького, де 20 липня 2016 року підірвали автомобіль Шеремета.

За 3 роки по вбивству Павла Шеремета його друзі і колеги знову зустрічаються на розі вулиць Хмельницького і Франка, де підірвали автівку журналіста

Участь в акції, яка розпочалася о 8:00, взяли участь тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, народні депутати та колеги Шеремета. Також 20 липня акція до роковин вбивства Шеремета відбудеться на Північному цвинтарі під Мінськом, повідомляє Українська правда.

Учасники акції зазначають, що розслідування його вбивства рухається дуже повільно. Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва висловила очікування, що новий парламент звільнить міністра внутрішніх справ, голову Нацполіції та генпрокурора, «оскільки неприпустимо, коли такі злочини не розкривають за три роки».

У посольстві США в Україні закликали українську владу «проявити прихильність до свободи преси і притягнути до відповідальності винних у смерті Павла Шеремета». «Незалежні ЗМІ відіграють важливу роль в українській демократії», — підкреслили у посольстві.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір у свою чергу закликав українську владу завершити розслідування цього злочину і домогтися покарання винних.

«Через три роки вбивство Павла Шеремета залишається нерозкритим і продовжує впливати на свободу слова, свободу ЗМІ та безпеку журналістів. Українська влада зобов’язана забезпечити, щоб його вбивство, а також всі інші напади і вбивства журналістів переслідувалися за законом, а винні і замовники цих злочинів постали перед судом. Безкарність за такі злочини породжує подальше насильство», — заявив Дезір.

Нагадаємо, один з керівників «Української правди» Павло Шеремет загинуввід вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.

Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило. Поліція кваліфікувала вбивство за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

Журналісти «Слідство.Інфо» у документальному фільмі «Вбивство Павла», спираючись на записи камер спостереження в районі вибуху, встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік. Зловмисники перебували поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня.

Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі червоний «Мерседес» і сіра «Шкода». Водій останньої Ігор Устименко виявився колишнім працівником СБУ. У Службі безпеки заявили, що він не виконував завдань відомства. Втім, пізніше Устименка допитали.

Потім у поліції визнали, що припустилися помилок при розслідуванні вбивства Шеремета.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий