У Конгресі США анонсували відставку 5 посадових осіб Держдепу

У Конгресі повідомили імена чиновників США, які будуть відправлені у відставку в зв’язку зі скандалом пов’язаним з Україною.

Отже, у Конгресі повідомили, що у них заплановані зміщення п’яти посадових осіб Держдепартаменту, які були згадані у зв’язку з розслідуванням:

— Екс-посл в Україні Мері Йованович;

— Спеціальний представник США в Україні Курт Волкер;

— Заступник помічника держсекретаря Джордж Кент;

— Радника держдепартаменту Ульріх Брехбул;

— Посл США в ЄС Гордон Сондленд.

Крім того, Комітет із закордонних справ, розвідки та нагляду Палати представників США, який проводить розслідування у справі про імпічмент президента Дональда Трампа, викликав державного секретаря Майка Помпео. Як повідомляють джерела, на допитах буде піднято питання про роль Держдепартаменту в чиненні тиску на український уряд з метою ініціації розслідування проти сім’ї Байдена. Конгресмени хочуть отримати від нього документи, що стосуються контактів з українським урядом, пише Reuters.

Протягом наступних двох тижнів свої свідчення у цій справі має дати п’ять посадових осіб Держдепартаменту, зокрема спецпредставник США з питань України Курт Волкер, який напередодні подав у відставку.

Як відомо, через телефонну розмову Трампа і Зеленського, яка відбулася 25 липня, у США розгорівся скандал. У середині вересня в ЗМІ з’явилася інформація, що Трамп міг тиснути на українського президента, про що співробітник американської розвідки повідомив в офіційній скарзі на ім’я керівництва.

Глава Білого дому дав згоду на публікацію повної нередагованої стенограми своєї розмови з українським лідером. Трамп також заявив, що «держсекретар Майк Помпео отримав дозвіл від уряду України опублікувати стенограму». Водночас Зеленський говорив, що не розмовляв із Трампом перед публікацією документа і думав, що США «опублікують лише свою частину».

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. «Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які  були б йому політично корисними», – заявила вона.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор «подивиться на ситуацію».

На брифінгу з Трампом Зеленський заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого «не підштовхували», і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США. У свою чергу Трамп називає розслідування демократів «полюванням на відьом» і наполягає, що не тиснув на Зеленського.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий