У країні дифтерія:чи буде епідемія і чи готовий МОЗ рятувати українців

У Києві 9-річного хлопчика госпіталізували з діагнозом дифтерія. У хлопчика не було щеплення від хвороби через позицію батьків.

Як повідомляє департамент освіти і науки Києва, в столичному ліцеї №303 на Позняках зафіксований випадок захворювання на дифтерію. Крім цього, в Ужгороді захворіло 15 студентів. Більшість з них іноземці. Це сталося після того, як дифтерію діагностували у одного зі студентів з їх оточення. За словами гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗ Володимира Курпіти , з 2011 року не було жодного подібного спалаху захворювання на дифтерію, тому чиновники стурбовані ситуацією, що склалася. Вони вказують на надзвичайну ситуацію локального характеру.

Симптоми, лікування і профілактика

Дифтерія — це інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів, що передається повітряно-крапельним шляхом. При дифтерії сильно болить горло, а глотку, мигдалини і носові порожнини обволікає щільна оболонка псевдомембран. Хвороба вражає серцево-судинну і нервову системи. Симптоми дифтерії: біль в горлі, висока температура, лихоманка, погане ковтання і дихання. Для лікування інфекції необхідна сироватка, яка повинна бути в лікарнях. Антибіотики малоефективні при лікуванні дифтерії.

Сімейний лікар Владислав Ващенко зазначає, якщо людина не вакцинована, ймовірність захворіти після контакту з хворим — 90%. Крім цього, в зоні ризику люди, які порушували календар щеплень або неправильно вакцинувалися. Спеціаліст розповідає, що захворювання поширюється дуже швидко, оскільки загальний імунітет став меншим. Більш того, немає 100% імунітету навіть у тих, хто перехворів на дифтерію.

Владислав Ващенко нагадує, що щеплення від дифтерії дійсне 10 років, після чого його потрібно зробити повторно. Для дітей є затверджений МОЗ календар щеплень. За словами лікаря, щеплення можна отримати, звернувшись до сімейного лікаря.

Що з ліками?

Сьогодні в Україні є 192 флакона сироватки від дифтерії. Вони рівномірно розподілені по всіх областях. На Закарпаття, де зафіксовано спалах захворювання, повинні направити з сусідніх областей 20 додаткових доз сироватки.

За словами Володимира Курпіти, свіжа сироватка повинна надійти в країну протягом місяця. Крім цього, станом на 1 жовтня в Україні залишалося близько 5 млн доз вакцини від дифтерії. У МОЗ впевнені, що цього повинно вистачити для профілактики.

Що кажуть експерти?

У січні 2018 року лікар-педіатр Євген Комаровський закликав всіх українців пройти вакцинацію. Він попередив, що слідом за кором в Україну обов’язково прийде дифтерія. Комаровський наголосив, що є біологічні закони. Якщо українці не почнуть робити щеплення, помре багато людей.

Уже в 2019 році Комаровський заявив, що в Україні недостатньо високий рівень захисту від дифтерії. Він пояснив, що у випадку з кором ми спостерігаємо смертність 1 людина на тисячу хворих. У випадку з дифтерією смертність складе близько 5%. За словами Комаровського, ситуація з кором не спонукала українців вакцинуватися. Більш того, в країні було розгорнуто кампанію проти щеплень. На думку лікаря, держава повинна активно пропагувати вакцинацію, а вона замість цього допустила активізацію людей, які виступають проти вакцини.

Сімейний лікар Віктор Петров , який оглядав хворих студентів в Ужгороді, зазначає, що епідемії починаються тоді, коли втрачається час. У випадку з першим хворим студентом вийшло так, що близько 5 днів він не був госпіталізований і розносив інфекцію. Петров заявив, що епідемії дифтерії варто боятися, оскільки вона почалася тоді, коли почалися проблеми з вакцинацією — від неї почали відмовлятися. Лікар наголосив, що єдиним захистом від таких інфекцій є вакцинація.

 

Раніше RabinovichTV писав, що у школах хочуть скасувати олімпіади.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий