У мережі з’явилися особисті дані українців: як себе убезпечити

Інформація про місце роботи, рівень доходів і мобільні номери тисяч українських громадян стала доступна в інтернеті. Чим це загрожує?

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував створення єдиного реєстру українських держслужбовців. Планується, що цей реєстр буде загальнодоступним. При цьому за останні чотири роки в Україні вже з’явилося більше сотні відкритих реєстрів з різною інформацією про українців. Звичайно, вони дозволяють здійснити перевірку людини або об’єкта нерухомості. Але водночас є ризики, що цією інформацією можуть скористатися шахраї.

Переваги

Юрист Іван Ліберман згоден, що відкриті реєстри мають масу переваг. Це оперативна перевірка фахівців. Наприклад, можна подивитися чи легально працює нотаріус або адвокат, до якого ви хочете звернутися за допомогою. Також можна перевірити справжність будь-якої громадської організації або фірми. За допомогою реєстру майнових прав можна дізнатися, кому належить будинок, квартира або земельна ділянка. Крім цього, завжди можна перевірити, чи не є людина боржником.

Недоліки

Втім, відкриті реєстри мають і низку недоліків. За словами Лібермана, дуже багато інформації опинилося в руках шахраїв. Наприклад, у багатьох реєстрах можна без проблем добути мобільний телефон людини і навіть домашню адресу. Володіючи цією інформацією, знаючи, чим займається людина, можна використовувати це проти неї. Юрист нагадує, що сьогодні більшість банківських карт прив’язані до мобільних телефонів. За допомогою цієї інформації можна отримати доступ до фінансів людини. Володіючи інформацією про номер автомобіля людини легко можна дізнатися де вона живе, чи є вона фігурантом яких-небудь судових розглядів.

Експерт в області безпеки Сергій Шабовта також застерігає, що інформація може бути використана шахраями. За його словами, навіть закрита інформація в Україні часто стає товаром і продається. Шабовта нагадав, що в країні поширені афери з використанням банківської інформації. Це інформація про рівень доходу клієнтів банку, їх місце проживання і місце роботи. Ще більше афер, за словами фахівця, провертається в сфері нерухомості. Злочинці користуються інформацією про доходи та майно українців, надалі використовуючи її на свій розсуд.

Як це працює?

Наприклад, маючи доступ до реєстру нерухомості, злочинці можуть переоформити квартиру. Щодня в Україні зламують реєстри, крадуть паролі нотаріусів і використовують це для заволодіння чужим майном. Адвокат Ганна Бачинська зазначає, що найімовірніше аферисти мають доступ до реєстру прав, а також підробляють судові рішення. Так вони і переоформлюють квартири.

Як убезпечити себе і своїх близьких

Щоб мінімізувати ризики експерти радять бути обережними.

По-перше, залишати в якості контактного телефону робочий номер, а не приватний. Цей номер не повинен бути прив’язаний до банківської карти.

По-друге, стежте за тим, щоб інформація, яку ви подаєте в реєстр, не розкривала вашу точну домашню адресу, домашній телефон, контактні дані ваших дітей та інших членів сім’ї.

По-третє, стежте, щоб всі ваші документи були в повному порядку. Наприклад, заволодіти квартирою легше, якщо вона є проблемною. Тобто, вона не внесена до Єдиного реєстру прав на нерухоме майно.

 

Раніше RabinovichTV писав, що «Слуга народу» хоче опадаткувати таксистів.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий