У МОЗ оприлюднили правила роботи для фітнес-залів та басейнів

В рамках послаблення карантину в Україні з понеділка, 1 червня, відкриваються басейни і фітнес-центри.

1 червня Україна переходить до третього етапу послаблення карантину, у зв’язку з цим  Міністерство охорони здоров’я оприлюднило правила для занять у спортзалах і басейнах, де від сьогодні послабляют карантинні вимоги.

«З 1 червня в Україні почнуть роботу спортзали, фітнес-центри, басейни. З основних рекомендацій МОЗ по роботі таких установ та користування ними: термоскринінг при вході, обмежене відвідування, використання засобів індивідуального захисту», — повідомляє МОЗ в Facebook.

Згідно інфографіці, групові заняття у фітнес-центрах можуть проводитися для десяти і менше відвідувачів, які приходять за попереднім записом. У залі повинна знаходиться одна людина на 10 кв. м, при групових заняттях – на 5 кв. м. Шафки мусять бути відкриті тільки через одну, а тренажери розташовані не менше 2,5 метра один від одного. Групові заняття для дітей до 12 років поки заборонені. Також не можна проводити спа-процедури, і робити масаж.

Також послаблення поки не дозволяють використовувати багаторазові рушники, тільки особисті, відкривати кулери з водою і бари, а також залишати для клієнтів друковані рекламні матеріали.

В басейнах дозволені індивідуальні відвідування і тренування спортивних груп другого року навчання і старше. Також адміністрація повинна обмежувати кількість людей на одній доріжці.

Зокрема, робота басейнів буде дозволена для індивідуального відвідування і спортивних тренувань груп 2-го року навчання і старше. У 50-ти метрових басейнах на одній доріжці можуть перебувати не більше 4 чоловік, а в разі тренувань не більше 6. На одній доріжці 25-ти метрових басейнів можуть перебувати не більше 2 осіб, а під час тренувань не більше 3 осіб.

Персонал і відвідувачі повинні проходити обов’язкове вимірювання температури. Працівники установ обов’язково повинні мати маски або респіратори.

Вимоги до працівників спортивних залів та фітнес-клубів:

працівники повинні мати маску/респіратор та одноразові рукавички. Після їхнього використання обов’язково помити руки з рідким милом або обробити спиртовмісним антисептиком;

персонал повинні забезпечити п’ятиденним запасом масок та дезінфекторів;

працівник має самоізолюватись у разі появи симптомів респіраторного вірусного захворювання. 

Вимоги до прибирання приміщення:

дезінфекція поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення робочого дня/зміни;

провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

централізований збір використаних масок, паперових серветок в окрему урну з кришкою та одноразовим поліетиленовим пакетом.

Також рекомендують відсторонити від роботи людей, які є в групі ризику. Наприклад, працівників, старших 60 років та тих, хто має хронічні захворювання. 

При цьому в областях рішення щодо зняття певних обмежень будуть ухвалювати регіональні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це прем’єрміністр Денис Шмигаль написав у Telegram.

«Відсьогодні Україна переходить до наступного етапу послаблення карантинних обмежень. Упродовж останніх двох тижнів ми спостерігаємо приблизно однакову кількість нових захворілих та видужалих по країні. Рішення щодо зняття тих чи інших обмежень в кожній області ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС. Звичне життя поступово повертається до України, але будьмо на сторожі власного здоров’я», — йдеться у повідомленні.

Він зазначив, що епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу з 1 червня відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення.