У НАТО заявили про ядерну загрозу

Генсек НАТО розповів, які міста опинилися під прицілом РФ

У НАТО заявили про загрозу дестабілізації миру з Росією, а також що Німеччина виявилася «під прицілом».

Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Росія розробила нову ядерну ракетну систему середньої дальності і навіть розмістила її. Під прицілом опинилися німецькі міста, пише Deutsche Welle.

«Росія розірвала ДРСМД і тим самим створила серйозну загрозу нашій безпеці», — підкреслив глава НАТО.

Столтенберг закликає Росію «зберегти життєздатність» Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

«В іншому випадку вона буде нести повну відповідальність за припинення дії договору, в результаті якого мир стане менш стабільним для всіх нас», — вказав Йенс Столтенберг.

За словами, генсека НАТО, мова йде про «пересувну ракетну систему», в зоні досяжності якої знаходяться Берлін, Франкфурт-на-Майні і Мюнхен.

«Це — пересувна ракетна система, її легко приховати» від систем стеження, впевнений Столтенберг.

Німецькі міста, такі як Берлін, Франкфурт і Мюнхен, знаходяться в зоні її досяжності», — підкреслив він.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні 14 липня розповсюдила заяву від імені ЄС, в якому попередила про загрозу нового витка гонки озброєнь.

Нагадаємо, Президент Росії Володимир Путін 3 липня підписав закон про призупинення договору з США про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Договір про ракети середньої і малої дальності був підписаний главами СРСР та США Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987. Згідно з документом обидві країни зобов’язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (1000-5500 км) і меншою (500-1000 км ) дальності, а також не мати таких ракет в майбутньому.

У лютому 2019 Путін заявив про призупинення виконання Договору. За день до цього про припинення участі в ньому оголосила влада США.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий