У Раді заявили, що Україна готова відмовитись від траншів МВФ

Україні нові позики від МВФ можуть стати непотрібні уже в середньому через три-чотири роки, повідомили в фінансовому комітеті

Україна може відмовитися від необхідності отримання нових кредитів від Міжнародного валютного фондуя вже в середньостроковій перспективі через три-чотири роки. Про це повідомив глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«У середньостроковій перспективі (три-чотири роки) наша мета в кредитній політиці — припинити кредитування у Міжнародного валютного фонду, виплативши йому всі належні борги. Це цілком реально. Ми повинні замінювати дорогі кредити на дешеві, короткі — на довгі. Зменшувати обсяг боргу настільки, наскільки це можливо, і збільшувати гривневу частину в структурі державного боргу», — сказав Гетманцев в інтерв’ю УНІАН.

Він нагадав, що в цей час між сторонами досягнуто попередньої домовленості щодо нової 18-місячної програми фінансування stand-by на суму близько 5 млрд доларів, перший транш очікується отримати протягом двох-трьох тижнів.

«Я не готовий зараз говорити про решту суми від інших організацій, але ведуться переговори і з Світовим банком, і з Єврокомісією про надання коштів. І дуже важливо, що ми не вважаємо отримання коштів від міжнародних партнерів будь-якою перемогою з нашого боку. Ми прекрасно розуміємо, що це, на жаль, вимушений захід, який спровокований кризою і який необхідний, щоб вийти з нього з найменшими втратами», — додав Гетманцев.

Як повідомляв RabinovichTV , Україна і МВФ домовилися про кредит stand-by на 5 млрд.  В цей час угода досягнута на робочому рівні, керівництво МВФ розгляне його найближчим часом. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль очікує транш за новою програмою з МВФ вже наступного тижня.

Раніше глава Нацбанку Яків Смолій заявив, що всі транші кредиту МВФ планується витратити на покриття рекордного дефіциту держбюджету майже в 300 млрд гривень, який утворився через ситуацію з пандемією коронавірусу.