Євросоюз хоче «об’єднатися» з шістьма пострадянськими країнами

Європарламент планує створити «спільний економічний простір» з пострадянськими країнами, для поступової інтеграції з Євросоюзом

Європарламент закликає створити “спільний економічний простір” між Євросоюзом та шістьма пострадянськими країнами, учасницями програми “Східне партнерство”, включно з Україною. В ЄС розглядають це як частину процесу “поступової інтеграції” цих країн із Євросоюзом, ідеться в проєкті звіту.

“Проєкт також містить засудження „незаконних“ дій Росії в країнах „Східного партнерства“ — Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні, включаючи із тим, що назване дестабілізацією, вторгненням та анексією”, — пише видання Радіо Свобода.

Зазначається, що цей документ має обговорити комітет із питань закордонних справ Європарламенту в найближчі тижні. На розгляд Європарламенту проєкт може надійти вже у травні.

Документ прямо не згадує про Росію в контексті євроатлантичних прагнень союзників блоку, але Європейський парламент планує “підтвердити суверенне право східних країн-партнерів вільно обирати свій індивідуальний рівень співпраці чи інтеграції до ЄС”.

Країни, згадані в документі, перебувають на різних стадіях співпраці з ЄС. Грузія, Україна та Молдова мають із союзом безвізовий режим, а частини їхніх міжнародно визнаних територій прямо або опосередковано контролює Москва. Натомість Білорусь намагається балансувати між Росією та Євросоюзом.