Угорщина в останній момент зняла вето з заяви НАТО по Україні

У підсумкову заяву комісії Україна — НАТО «в останню хвилину, вже після офіційного дедлайну» включили угорські поправки

У підсумкову заяву комісії Україна — НАТО включили поправки Угорщини, у зв’язку з чим вона зняла раніше накладене вето. За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, поправки були внесені «останньої миті, вже після офіційного дедлайну».

«Спільна заява рішуче виступає на підтримку пригнобленої громади угорців і закликає Україну дотримуватися міжнародних правил і стандартів міжнародних організацій», — сказав Сійярто, пише Європейська правда.

У шостому пункті заяви йдеться, що «країни-члени НАТО закликають Україну повністю впровадити рекомендації і висновки Венеціанської комісії» щодо закону про освіту, а Україна «висловлює готовність це виконати».

Там само зазначено, що українські виборці довірили новій владі продовжувати широкомасштабні реформи, успіх яких матиме вирішальне значення для побудови квітучої і мирної України, «міцно закріпленої між європейськими демократіями, відданими спільним цінностям, принципам поваги до прав людини, меншин і верховенства права».

Як повідомляв RabinovichTV , Угорщина наклала вето на спільну декларацію послів НАТО , які перебувають з візитом в Україні. Причиною для цього стали буцімто утиски прав угорської національної меншини, яка проживає на Заході України. Блокуванням спільної заяви НАТО під час Євразійського форуму похвалився міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Нагадаємо, 2017 року відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися, коли Верховна Рада прийняла закон про освіту. Угорцям здалося, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, яка розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

У вересні міністри закордонних справ України й Угорщини домовилися про зустріч на найвищому рівні, яка повинна відкрити шлях для врегулювання актуальних питань двостороннього порядку денного.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.    

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий