Уже 2026 року! Фінансові аналітики назвали ім’я першого трильйонера

Поки більшість світових компаній несуть фінансові збитки на тлі пандемії коронавірусу, засновник компанії Amazon лише збільшує свій статок.

Пандемія – пандемією, криза – кризою, а вже названо ім’я людини, яка, попри втрати через коронавірус, за шість років може стати першим на планеті Землі трильйонером.

Поки більшість світових компаній несуть фінансові збитки на тлі пандемії коронавірусу, 56-річний Джефф Безос продовжує збільшувати свій статок. І вже 2026 року засновник американського онлайн-майданчика Amazon і найбагатша на сьогодні людина світу може стати першим трильйонером. Про це свідчать результати дослідження, проведеного сервісом консультацій для малого бізнесу Comparisun.

За результатами аналізу сервісу, різкий стрибок вартості акцій Amazon дозволить Джеффу Безосу стати першим в історії трильйонером, – за підрахунками, це станеться до 2026 року, тоді йому буде 62 роки.

Цікаво, що його статки всього за один день збільшилися на 6,4 млрд дол., і тепер у сумі становлять 138 млрд дол. Різкий стрибок обумовлений рекордним зростанням вартості акцій його корпорації Amazon – вона зросла на 5,3%. Тепер вартість одного цінного паперу компанії становить 2 238 дол.

Причиною різкого зростання акцій компанії Безоса стала саме пандемія, тому що у цей період виник підвищений попит на онлайн-товари і доставку – американці почали купувати в інтернет-магазинах навіть предмети першої необхідності, в тому числі туалетний папір та продукти. Загалом на COVID-19 і підвищеному попиті на онлайн-покупки Безос заробив близько 24 млрд дол.

До речі, разом зі статками Безоса, який після розлучення із Маккензі Безос, почав зустрічатися із телеведучою Лорен Санчес, зросли статки і його тепер вже екс-дружини Маккензі – після розлучення вона отримала від чоловіка 4% акцій його компанії, тож її статки збільшилися на 2, 2 млрд дол. і тепер становлять 44,8 млрд дол.

Фото: Flickr

Comparisun проаналізував 25 найбагатших людей світу і виявилося, що тільки у 11-ти із них є реальний шанс стати трильйонером за життя. І якщо Безос вступить до клубу трильйонерів, швидше за все, першим, то до 2036 року туди всі шанси потрапити має і генеральний директор Facebook Марк Цукерберг. У такому випадку він стане наймолодшим у цьому «клубі», адже йому на той час виповниться лише 51 рік.

Також високі шанси стати трильйонером у Джека Ма, засновника торгової площадки Taobao – він може стати трильйонером у 65 років, до 2030 року. Бернар Арно – до 2033 у віці 84 років, а замикає десятку Сергій Брін, розробник і засновник (спільно із Ларрі Пейджем) пошукової системи Google. Він може стати трильйонером до 2051 року у віці 77 років.

Нагадаємо, починаючи із 2017 року і до сьогодні Безос є найбагатшою людиною на Землі – його статки оцінюються у 144 млрд дол.

На початку 2020 року акції компанії Безоса просіли, і він ненадовго перестав бути «найбагатшою людиною у світі», поступившись цим званням президенту групи компаній LVMH Бернару Арно.

Але тепер засновник Amazon повернув свої позиції. При цьому Джефф Безос виявився єдиним із топ-10 найбагатших мільярдерів планети, чий статок збільшився від початку 2020 року.

За даними Business Insider, річна платня Джеффа Безоса не така вже й висока – 81 840 дол. Більша частина багатства Безоса становлять акції Amazon, що знаходяться у його власності. Якщо розділити увесь статок мільярдера на часові проміжки, то виявиться, що він заробляє близько 149 тис. дол. за хвилину, або 2,4 тис. дол. у секунду.

За даними Служби соціального забезпечення, середньостатистичний американець із дипломом бакалавра за все своє життя може заробити близько 2,2 млн дол. А ось Джеффу Безос знадобилося б на це менше 15 хвилин.

Цікаві факти: на сьогодні особистий статок засновника Amazon на 36% перевищує статок всієї королівської сім’ї Великобританії. Більше того, обсяг капіталу Безоса перевищує увесь ВВП Мороко, а також ВВП Ісландії, Люксембургу та Кіпру разом узятих.

У квітні поточного року статок Джеффа Безоса перевищив статок Марка Цукерберга вдвічі. При цьому глава Facebook входить до п’ятірки найбагатших людей світу.

При цьому його не можна назвати самим щедрим філантропом. За все своє життя глава Amazon віддав на благодійність менше 20 млрд дол. Для порівняння Білл Гейтс пожертвував на благі цілі близько 50 млрд дол., Марк Цукерберг – 45 млрд дол., а Уоррен Баффет – 30 млрд дол.

За матеріалами світових ЗМІ