Україна без води: в країні катастрофічно пересихають річки

В Україні зафіксували найнижчий за останні 100 років рівень води в річках, що має дуже негативні наслідки для різних секторів економіки

У річках і водосховищах України мало води через відсутність снігу — така ситуація склалася вперше за останнє сторіччя. Про це заявив начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій України Вікторія Бойко.

«Відсутність весняної повені, під час якого річки промиваються талою водою, може привести до загального зменшення поверхневих вод, погіршення екологічної ситуації і погіршення якості води в річках. Що, в свою чергу, матиме негативні наслідки для різних секторів економіки. Для сільського господарства можуть обмежуватися обсяги води, можуть вводитися ліміти або обмеження на водопостачання. Треба розуміти, що тенденції, які зараз спостерігаються, є довготривалими «, — повідомила Бойко, передає Радіо Свобода.

Березень і майже весь квітень пройшли теж без дощів. Коли ж був сильний вітер, то спостерігалося таке досить рідкісне для України явище, як пилова буря. Це, за словами фахівців, свідчить про істотну пересушене грунтів в Україні вже на середину весни.

У басейні Дніпра спостерігається складна гідрологічна ситуація. Всі притоки річки мають аномально низьку водність, а приплив води до водосховищ дніпровського каскаду «є одним з найменших за період інструментальних спостережень»

«Максимум добового припливу води до Київського водосховища сформувався на 30-31 березня величиною в 950 м3/с (норма 4200 м3/с) — це один з найнижчих максимумів за останні 100 років. Меншим був тільки добовий приплив до водосховища в екстремально маловодні 1925 році — 892 м3/с», — відзначають гідрологи.

Максимальний рівень Десни (на посаді вимірювання Літки) цієї весни на 74 сантиметри нижче найнижчого значення, яке фіксувалося в 2015 році за весь період спостереження.

«Не менш складна гідрологічна ситуація і в басейнах приток Середнього Дніпра, стік яких формує бічний приплив води до решти дніпровським водохранилищам — Кременчуцькому, Кам’янському. Дніпровському. Показники близькі до критеріїв маловоддя», — повідомляють у Гідрометцентрі.

За квітень приплив води до Дністровського водосховища передбачається на рівні 48% від норми. Найбільше страждають малі річки, річечки і струмки.