Україна може втратити третину робочого населення — МВФ

У Фонді радять збільшити пенсійний вік, знизити витрати на медицину й залучати до роботи старше покоління.

Населення України скорочується і старіє, і до 2050 очікується скорочення робочої сили на третину.

Такі дані показує широке дослідження Міжнародного валютного фонду, передає ТСН.

Тільки до 2015 року робоча сила в Україні зменшиться на 15%, а до 2050 року — на 30%. Це один із найгірших показників в Європі, гірше тільки в Болгарії та Латвії.

Середній вік українців стає дедалі більшим, це пов’язано з тим, що молодь мігрує за кордон, а народжуваність нижче смертності. Схожа ситуація в багатьох країнах Центральної Європи, виняток — Туреччина, де народжуваність перевищує смертність приблизно в 3 рази.

У Чехії, Польщі та Словаччині це питання вирішують за допомогою спрощень для трудових мігрантів. Так нестача робочої сили перекривається «заробітчанами», в більшості своїй із України, на яких, власне, і спрямовані ці програми.

В Україну ж трудові мігранти не їдуть.

МВФ радить нашій країні активніше брати на роботу людей старшого віку (від 55 років). Деякі компанії мають в штаті співробітників старшого віку, проте більшість компаній шукають молодих співробітників (до 35 років, як і вказують у більшості оголошень про вакансії).

«Через те, що складалося десятиріччями упередження, що найкращий вік для кандидата 25-35, а після 30 — то вже така рання старість, а далі вже загалом рахувати нема кого, то навіть у нас з вами середній вік 70 років, та виявляється, що роботодавцям після 35 ми не дуже потрібні», — розповіли в студії.

Але прогнози МВФ найоптимістичніші. На їхню думку, реформи здатні компенсувати половину втрат робочої сили.

Фонд пропонує збільшити пенсійний вік, і активно залучати до роботи чоловіків старше 55 років і жінок старше 35, а також зменшити витрати на медицину.

Читайте нас в  Facebook  і  Т witter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий