Українці вже 4 роки їдять свинину з чумою — АЖУ

Свинарська галузь вимагає втручання держави для боротьби з АЧС

З тих пір, як африканська чума свиней дісталася до України, українці їдять заражене м’ясо, яке потрапляє на стихійні ринки, в магазини від недобросовісних компаній.

І незважаючи на те, що для людини цей вірус не небезпечний, залишки від такого м’яса сприяють поширенню збудника АЧС. Про це повідомляють в «Асоціації тваринників України».

«Насправді ми вже 4 роки, з тих пір як в Україні була занесена африканська чума свиней, споживаємо м’ясо з збудником АЧС. Адже численні випадки спалахів хвороби господарства — як промислові, так і приватні — приховують, і м’ясо від інфікованих тварин, замість утилізації, — потрапляє на полиці магазинів і стихійні ринки. Але якщо воно і не завдає шкоди людині, то залишки від такого м’яса, викинуті на смітник, є осередком розмноження збудника АЧС, і чума розноситься країною «, — відзначили в організації.

Величезної шкоди АЧС завдає свинарства. Так, з початку 2019 року галузь втратила 170 тис. Свиней. І ця цифра виросте майже в 2 рази, тому що вірус вразив і тварин однієї з найбільшої компанії, на якій міститься 100 тисяч свиней. І відповідно до законодавства, всі вони будуть знищені.

«А тим часом, існують технології, які дозволяють переробляти таку свинину — наприклад, на тушонку. Вчені зазначають, що вірус АЧС гине вже при температурі 60 градусів протягом 30 хв. Тому тушонка, виготовлена ​​з ураженого м’яса, є абсолютно безпечною як для споживання людиною, так і з точки зору біобезпеки. Якщо переробляти цей продукт для стратегічних запасів, то м’ясом знищених тільки з початку 2019 свиней можна було годувати протягом року до 200 000 чоловік «, — заявили в асоціації тваринників.

 «Наприклад, в США вже давно існують спеціальні мобільні установки, які здійснюють забій свиней і переробку м’яса на тушонку прямо в господарстві. Це дозволить нам виключити рознесення вірусу за межі підприємства. Ціна однієї такої установки близько 100 тис. $ — досить невелика сума, якщо порівняти зі збитками, яких зазнає щодня галузь від АЧС «, — додали експерти.

У АЖУ підкреслили, що вирішувати проблему необхідно на державному рівні, приймаючи належні заходи.

«Ми будемо звертатися до Президента України щодо сприяння та підтримки збереження свинарства в Україні як важливої ​​бюджетоутворювальної галузі. А для цього потрібна, перш за все, політична воля. Держпродспожівслужба повинен внести відповідні зміни до Інструкції по боротьбі з АЧС, і прийняти стратегію боротьби з АЧС. держава повинна негайно повинен взяти під контроль! » — заявили в АЖУ.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий