Українцям можуть дозволити змінювати своє по-батькові у паспорті

В “Слузі народу” вирішили дозволити дітям «змінювати батьківство»: що це означає.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №2450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про право фізичної особи на зміну по батькові». Відповідна інформація з’явилась на сайті ВРУ. Автори документа — народні депутати з фракції «Слуга народу» — пропонують внести зміни до Цивільного та Сімейного кодексів України.

Депутати пропонують закріпити в законодавстві норму, відповідно до якої фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на свій розсуд не тільки змінити свої прізвище та власне імʼя, а й по батькові.

Також законопроект передбачає, що особи, які досягли чотирнадцяти років, мають право змінити своє прізвище, власне імʼя та по батькові за згодою батьків.

У разі, якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено опіку, зміна прізвища, власного імені та по батькові здійснюється за згодою опікуна.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт розроблений з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гарнага проти України» та усунення прогалин, які існують між нормами Цивільного та Сімейного кодексів України щодо можливості зміни фізичною особою по батькові.

До слова, 2 квітня 2007 року українка Наталія Гарнага звернулась до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зі скаргою, що державні органи влади України втрутилися в її приватне життя, відхиливши її заяву про зміну по батькові. Український уряд стверджував, що, згідно з законодавством, в Україні не можна змінити по батькові на власний розсуд. ЄСПЛ розглянув справу українки та ухвалив, що положення Цивільного кодексу України щодо зміни імені, прізвища та по батькові невиправдано обмежують особу у зміні по батькові.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий