Українців звільнятимуть по-новому: що потрібно знати

Порушили комерційну таємницю, немає щеплень або ви вагітні – звільнять: яких прав може позбавити новий КЗпП.

Як відомо, проект Кодексу законів про працю (КЗпП) народні депутати ухвалили ще декілька років тому. Проте остаточно затверджувати новий Кодекс праці буде новообрана Верховна Рада. Отже, як зміняться правила роботи для українських працівників, та що чекати українцям.

Почнемо з приємного. Новий Трудовий Кодекс України передбачає зміни терміну офіційно оплачуваної відпустки для українців .

На сьогодні термін відпустки становить 24 календарні дні, а після змін збільшиться до 28 днів.

Відповідно до нового проєкту, з 28 днів для оплачуваної відпустки планують виділити 7-10 так званих «хворих днів», коли співробітник попереджає, що буде відсутній на робочому місці через:

– захворювання;

– емоційне вигорання;

– стрес і інше.

При цьому якщо термін оплачуваних вихідних перевищено, рішення цього питання залишається за роботодавцем і працівником зокрема. Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова пояснює, що дане рішення допоможе прибрати корупційні ризики.

Під «корупцією» Третьякова має на увазі придбання працівниками лікарняних листів для додаткового вихідного дня.

Ну, а тепер перейдемо до найбільш бентежної частини – за що можуть звільнити .

Згідно з Трудовим Кодексом, є низка причин для звільнення співробітників. Своїми правками народні обранці збираються дати роботодавцям більше приводів для звільнення.

Уже існуючі причини: прогул, невідповідність займаній посаді, систематичне невиконання зобов’язань, поява на робочому місці в нетверезому стані і злодійство. Тепер Кодекс доповнять наступними пунктами: порушення комерційної таємниці, відсутність щеплень і скоєне правопорушення.

Також роботодавці мають право звільняти вагітних. Компанія сама зможе вирішувати питання про звільнення або збереження робочого місця на час декрету.

Як повідомляв  Rabinovich TV , також новий КЗпП може перетворити українців на безправних рабів .

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий