Українська митниця заснована на корупції — Макаренко

А призначення глави Держмитслужби — звичайна показуха

Екс-глава Державної митної служби України Анатолій Макаренко заявив, що конкурси на вищі керівні посади в Україні — ніщо інше, як профанація. Зі звичайного кадрового призначення створюють шоу для народу, і забирають дорогоцінний час.

«Вся система конкурсів на вищі керівні посади у нас в країні, на мій погляд, є профанацією. Переможці заздалегідь визначені в ході політичних та інших домовленостей. І конкурс на посаду голови Державної митної служби України дуже показовий своєю передбачуваністю», — повідомив Макаренко в інтерв’ю Гордону.

«Навіщо звичайне кадрове призначення так обставляти, якщо є рішення прем’єр-міністра, внутрішні домовленості та узгодження? У підсумку замість того, щоб робити справу, ми отримали шоу і витратили багато часу на показушні конкурси та судові тяжби», — додав чиновник.

Екс-глава Держмитслужби розповів, що митна система сама породжує корупційний механізм всередині неї.

«Зараз говорять про введення механізму «провокації хабара». — заявив Макаренко. — Такий механізм на митниці вже. Не може начальник відділу митного оформлення з 20-річним стажем мати зарплату 7,5 тисячі гривень».

Чиновник підкреслив, що віддаючи митницю під контроль силових структур, саме множить ці корупційні вертикалі.

Що стосується новопризначеного Голови митної служби, Макаров вельми скептичний в прогнозах. Він попереджає, що тільки на пафосі і піарі — довго не протриматися.

«Я знайомий з діяльністю Нефедова на посаді першого заступника міністра економіки. Система ProZorro, співавтором якої він вважається, стала одним з прапорів останніх п’яти років так званих реформ. В учасників держзакупівель ставлення до неї вельми неоднозначне. Митниця — це інше, клопітка господарство. Там на одному пафосі і піарі довго не протягнути «, — зауважив генерал-лейтенант.

Також Анатолій Макаренко наголосив регресивну динаміку розвитку Держмитслужби за останнє десятиліття, що пов’язує зі злиттям структури з Міністерством доходів і зборів.

«У 2010 році експерти Всесвітньої митної організації оцінили ДМСУ як одну з найбільш динамічних і розвиваються митниць в Східній Європі. Але до 2012 року все зупинилося». — додав екс-глава. — У 2013 році митну службу ліквідували як окрему вертикаль. Вона увійшла до Міністерства доходів і зборів. З цього моменту і до сьогоднішнього дня йде деградація митної справи».

Сьогодні RabinovichTV повідомив, що Нефьодов офіційно очолив Держмитслужбу.
Кабінет міністрів призначив керівником Державної митної служби — Максима Нефьодова.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий