Українські лікарі лише на третину знають свою справу — МОЗ

Корупція у медвузах призвела до того, що українці вимушені лікуватися у некомпетентних лікарів: невтішна статистика результатів Міжнародного тестування з медицини.

Українські лікарі тільки на 30% володіють основами медицини. Такий результат тестування лікарів та студентів медвузів за Міжнародним іспитом IFOM.

Про це повідомив екс-заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський, передає «Інтерфакс-Україна».

Лінечевський повідомив, що багато ВУЗів взагалі відмовились брати участь у обов’язковому екзаменуванні студентів за Міжнародним іспитом.

«Ще цей іспит показав, що в університетському середовищі є викладачі та декани, які готові саботувати рішення міністерства, рішеня уряду, лише б екзамен не відбувся. Бо цей іспит насправді виявив, що викладачі не навчили студентів базових дисциплін», — повідомив екс-міністр.

Тестування показало, що українські лікарі знають лише на тритину свою справу, отже і якість медицини у країни відповідна.

«IFOM — це базовий іспит з основ медицини, а ці основи повинен знати кожен студент-медик. Там немає чогось неіснуючого в Україні. Питання були про базові речі: анатомію, фізіологію, фармакологію. І це викликає спротив. Загальний бал по країні становить 30%, ми отримали числове підтвердження рівня якості української медичної освіти», — зазначив Лінечевський.

Для прикладу, середній бал за IFOM у світі становить 54% (за результатами груп лікарів із США, Японії, Австралії, Швеції, Норвегії, Африки й Близького Сходу), при цьому для отримання ліцензії лікаря у США потрібно набрати не менше 70%.

Причиною такого низького рівня знань, як каже Лінечевський, є корупційна система освіти.

«Отут і починається істерія, бо раніше приховане стає очевидним: деякі студенти не доброчесні, не зацікавлені в чесному дипломі, хочуть заплатити й не мати проблем, а деякі викладачі не хочуть позбутися цієї статті доходів. Мовчу вже про деяких ректорів і про колишнє керівництво Центру тестування», — сказав екс-міністр.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий