Українські літаки «Мрія» і «Руслани» завалені роботою через пандемію

Найбільший транспортник «Мрія», а також п’ять «Русланів» активно задіяні в доставці вантажів, необхідних для протидії пандемії COVID-19

П’ять літаків Ан-124 «Руслан» зафрахтовані на місяць вперед для доставки гуманітарних вантажів, необхідних країнам ЄС для протидії пандемії. 11 квітня до них приєднався найбільший транспортник світу Ан-225 «Мрія».

Перший рейс, після року перерви, «Мрія» здійснила в Китай. Звідти вона повинна доставити до Варшави близько 400 тонн захисних масок, костюмів, окулярів, дезінфекторів та апаратів штучного дихання. Після цього польоти по всьому світу будуть майже безперервними. 22 квітня Мрія після трьох рейсів з Китаю в інші країни доставить гуманітарний вантаж і в Україні, пише DW.

Як повідомили в авіакомпанії «Авіалінії Антонова», «Мрія» зафрахтована до середини травня. «Ми перевозимо одним рейсом стільки, скільки п’ять-шість Боїнгів. Треба зараз швидко доставляти ці вантажі в країни, де спалах коронавируса … І наші літаки зараз потрібні», — сказав директор авіакомпанії Михайло Харченко.

Відзначається, що графік польотів Русланів також розписаний на місяць вперед. За інформацією держконцерну Укроборонпром, куди входить ДП «Антонов», всі ці рейси комерційні. Частина з них здійснюється за програмою Strategic Airlift Interim Solution (SALIS). Це програма НАТО щодо виконання стратегічних вантажних авіаперевезень в інтересах Альянсу та ЄС. Деталі вантажу компанія не розголошує. Однак, Харченко уточнив, що такі перевезення наші літаки здійснюють з початку березня і вже виконали рейси приблизно в 30 країн.

За словами Харченко, зараз в закордонних відрядженнях перебувають майже 200 пілотів і техніків. Всі вони повинні працювати в аеропортах призначення тільки в протиепідеміологічних костюмах і, по можливості, уникати будь-яких контактів. Авіакомпанія дотримується і національні правила карантину: коли екіпажі повертаються в Україну, вони відправляються на обов’язкову обсервацію.