Уряд вирішив урізати субсидії і «зачистити» одержувачів виплат

У наступному році реальної допомоги від держави стане менше — на субсидії буде виділено на 8 млрд грн. менше, а серед одержувачів буде проведена справжня «зачистка»

Кабінет міністрів пропонує передбачити в проекті державного бюджету на 2020 рік витрати на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 47,63 млрд грн.

Це приблизно на 8 млрд. грн. менше, ніж розрахували на 2019 рік. Для порівняння, в 2018 році на субсидії виділяли близько 70 млрд. грн. На думку експертів, це може привести до високого зростання неплатежів за комунальні послуги.

Як саме в уряді збираються домагатися такої значної економії — в проекті держбюджету нічого не сказано. Однак, з огляду на попередні заяви влади про необхідність провести повномасштабну верифікацію одержувачів державних пільг, не виключено, що мова піде про «зачистку» субсідіантів.

При цьому абсолютно точно відомо, що в 2020 році уряд розраховує повністю перейти на виплату субсидій у грошовій формі (монетизація). Більше не буде субсидій у вигляді «знижки» по комуналці. Люди будуть отримувати фінансову допомогу на свої карти і самі оплачувати рахунки.

При цьому в держбюджеті на 2020 році врахована передача Міністерству соцполітики витрат на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу, які сьогодні здійснюються за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

 

Як повідомляв RabinovichTV , «Слуга народу» планує тотальну перевірку пенсій, пільг і субсидій, а гроші, які українці отримали незаконно, змусять повернути до державного бюджету . Чиновники зможуть отримати інформацію навіть про залишок коштів на банківському рахунку пільговика. Під перевірку, зокрема, потраплять українці, які отримують: пенсії, пільги, субсидії, стипендії; грошові виплати з державного бюджету; грошові виплати з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

 

 

                                                                              

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий