З 1 серпня в певних областях запрацюють дитячі табори

У МОЗ пояснили, як будуть працювати з 1 серпня дитячі секції й табори.

Дитячі табори в Україні зможуть працювати з 1 серпня в регіонах із «зеленої» та «жовтої» зон. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Щоправда,  відкриття конкретного дитячого табору в Україні залежатиме від того, в якій із чотирьох карантинних зон перебуватиме регіон.

«Ми ухвалили нову постанову щодо встановлення карантину на території країни, це не просто продовження карантину, відповідно змінені підходи, умови адаптивного карантину. У нас є розподіл на 4 зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону… Коли регіон перебуває в «зеленій» чи «жовтій» зоні, дозволена робота дитячих таборів, починаючи з 1 серпня. А в регіонах, які перебувають в «помаранчевій» та «червоній» зоні, робота дитячих таборів буде заборонена», — сказав Степанов.

Він зауважив, що «зелена» зона не означає скасування карантину, певні обмеження і вимоги продовжують діяти: у громадських будівлях обов’язковим є носіння маски або респіратора; проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 кв. м; кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%; пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

Зелена зона – це загально обов’язкові вимоги, які сьогодні є: не можна заходити у громадські будівлі без маски на обличчі, потрібно дотримуватися соціальної дистанції, потрібно мити руки й обробляти їх антисептиком, і одна людина на 5 квадратних метрів.

Эовта – це «буферна зона», яка не дуже відрізняється від «зеленої» за обмеженнями, але стає попереджувальною. У цьому періоді заборонено відвідувати будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи.

Червона – це найкритичніша зона, в якій закривається все, як це було в березні-квітні на території всієї України.

Як відомо, 22 липня Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідно до рішення, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, в якому наявна хоча б одна з таких ознак: завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить понад 50%; середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%; показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить понад 10%.

Залежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи. Дія нової постанови стосується періоду з 1 по 31 серпня 2020 року.