Замість чеків покупцям будуть показувати QR-код, – проєкт закону

Касовий апарате, прощавай?! в Україні традиційні касові апарати хочуть витіснити «електронним чеком».

Україна стає все більш технологічною.  Електронні гроші, квитки, підписи… А тепер – і електронний касовий чек. У Європі це звичайне явище. Навіть у невеликих магазинах. Україна теж планує приєднатися до цього тренду. Планується, що  переведення послуг в онлайн сприятиме не лише комфорту громадян, а й зменшенню корупції.

У Верховній Раді 29 серпня був зареєстрований законопроєкт №1053, успішне прийняття якого, може звільнити торгові підприємства від зобов’язання купувати касові апарати. Всі ці заходи, на думку авторів проекту, допоможуть вивести українську економіку з «тіні».

Як пише джерело, «касу» можна буде замінити сертифікованим програмним забезпеченням, яке у фіскальному режимі стане відправляти дані про проведені операції на сервер податкової служби,  повідомляє UBR. Законопроєкт не містить в собі технічні особливості та описує лише загальні принципи роботи нової системи.

Як підкреслюється в публікації видання, даний документ може розв’язувати спірні питання, які раніше викликали тривогу в експертів.

Отже, дана інновація дозволяє програмно-технічним комплексам працювати без зв’язку з фіскальним сервером. За умови, що підприємець повідомить про технічні неполадки, а робота в офлайн режимі не затягнеться більш ніж на 36 годин. Весь цей час програма формуватиме електронні чеки, присвоюючи їм фіскальні номери зі спеціального резерву. А як тільки зв’язок відновиться, вивантажить дані податківцям.

При цьому відправляти людям чеки на пошту буде необов’язково, хоча і можливо за допомогою відповідної опції. Як зазначається, для цього достатньо буде сформувати QR-код і просто показати його покупцеві. Це необхідно, крім іншого, для того, щоб людина могла считати код і перевірити достовірність виписаного чека.

Вирішує законопроєкт і таку проблему фінансових компаній, які приймають платежі в терміналах самообслуговування. Вони також зможуть використовувати обчислювальні потужності своєї техніки і не встановлювати дорогі апарати сторонніх виробників.

До слова, 12 червня в Адміністрації Президента України відбулося перше експертне обговорення концепції «Держава у смартфоні» за участи глави держави. У ньому взяли участь представники Коаліції електронної держави, що об’єднує 65 різних організацій та експертів у сфері ІТ».

«Я хочу швидких змін. Я вірю у ваш талант і бажання зробити Україну цифровим лідером і гарантую вам політичну волю. Маємо спільно готувати ініціативи, законопроекти та здійснювати кроки, що знімають бар’єри до цифрової економіки та електронного урядування. Запевняю, що особисто «звертатимуся» до тих державних службовців, які чинять спротив на місцях», – підкреслив Зеленський. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий