Зарплати українських «топів» в 12 разів вище фахівців середньої ланки

В економічно розвинених європейських країнах цей розрив не більше, ніж в 3-4 рази.

В Україні розрив між оплатою праці топ-менеджерів і співробітників середньої ланки досягає 12-кратної різниці. Що кардинально протиставляє Україну економічно розвиненим країнам, де ситуація зовсім інша.

Зростання зарплат в Україні в 2015-2019 роках торкнулося переважно співробітників вищої ланки. При цьому їхні зарплати зросли на 36-80%, в залежності від галузі, середнє ж зростання зарплат не перевищило 15%. Про це свідчать дані консалтингової компанії Korn Ferry, передає видання «НВ».

Річні оклади вищого керівництва в сфері виробництва товарів народного споживання з 2015 року зросли на 80% (з $ 40 тис. до $ 72 тис.), банківське керівництво стало отримувати зарплату на 62% більше ($ 82,6 тис. Замість $ 51 тис.). За підсумками 12 місяців гендиректора в торговельному роздробі отримують більше $ 53 тис., а не $ 37 тис. (більше на 44%), а в сфері виробництва приріст в річних зарплатах керівників склав 36% (з $ 44 тис. До $ 60 тис.).

При цьому зарплати українських «топів» в 12 разів вище за фахівців середнього рівня. Для порівняння, в Європі цей розрив не більше, ніж в 3-4 рази, розповіла комерційний директор Korn Ferry Олена Меньшикова.

За словами Меньшикова, зарплати українських керівників майже як у європейських, однак рівень життя в країні набагато нижче.

«Різниця в зарплатах у вітчизняних і європейських перших осіб компаній не така велика — всього 30-40%. Притому що рівень життя у нас набагато нижче», — розповіла вона.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий