«Завдяки відновленню співпраці з міжнародними партнерами у 2020 році НАЗК створило ефективні діджитал-інструменти» — заступник Голови НАЗК Пресняков

Цього року після перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) однією з цілей Агентства стало забезпечення ефективної співпраці з міжнародними партнерами.

«Ми впевнені, що ефективне міжнародне партнерство — це запорука створення ефективних політик та інструментів для забезпечення прозорості й доброчесності публічної служби. Це доводять і наші спільні досягнення», — зазначив заступник Голови НАЗК Іван Пресняков.

«Завдяки співпраці з міжнародними партнерами цього року ми створили ефективні діджитал інструменти: запустили реєстр POLITDATA, почали роботу над оновленням Реєстру корупціонерів та зробили Реєстр декларацій зручнішим для користувачів», — додав Іван Пресняков.

Серед найважливіших результатів співпраці НАЗК та міжнародних організацій за рік:

  • Створено Реєстр звітів політичних партій (POLITDATA). Завдяки співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» ми змогли запустити реєстр у тестову експлуатацію всього за 3 місяці. Зважаючи на те, що кошти на створення реєстру в державному бюджеті на цей рік не були передбачені, запуск реєстру просто не був би можливий без допомоги партнерів.
  • Забезпечено участь найкращих експертів у розробці Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки. Також завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI) проведено дослідження з питань вивчення ситуації щодо корупції. Саме завдяки цьому дослідженню ми максимально врахували думку громадян, бізнесу та експертів при розробці Стратегії.
  • Розпочато модернізацію Реєстру корупціонерів у співпраці з проєктом USAID/UK aid TAPAS «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах». Це зробить інформацію про вироки корупціонерами доступнішою.

Крім того, представники НАЗК були залучені до робочих органів Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції, засідань Керівної групи Мережі з боротьби з корупцією для країн Східної Європи та Центральної Азії (ACN) та Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України.

Дякуємо нашим партнерам за співпрацю та готовність долучатися навіть до найскладніших проєктів!