Зеленський на форумі YES розповів, про «рецепти щастя» та складнощі

Під час форуму YES президент України Володимир Зеленський розповів про свої плани на майбутнє.

У Києві 12 вересня стартував 16-й форум «Ялтинська європейська стратегія» (YES) під назвою «Щастя зараз. Нові підходи світу в кризі». Відомо, що в конференції беруть участь понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 26 країн. Також на форум 13 вересня прибув и  глава держави Володимир Зеленський.

 На початку свого виступу Зеленський взяв мікрофон і став опитувати учасників форуму про те, «що для них означає щастя»? На це питання багато хто сказав, що «щастя – це сім’я, діти, внуки»… У відповідь на щастя глава держави сказав словами свого сина, що щастя це, «коли тато повертається, коли я ще не сплю», — заявив Зеленський.

Отже, під час форуму YES президент України Володимир Зеленський розповів про свої плани, зокрема, про Донбасс, Крим, обмін полонених, міжнародні відносини, а також розповів своє ставлення, щодо олігархічної системи. 

Про олігархів

Президент Володимир Зеленський заявив, що запропонував олігархам нові правила відкритого ринку без монополізму. За його словами, якщо олігархи його не почують, то «доведеться інші спроби знайти, як з ними говорити».

«Ми запропонували нормальні правила: монополістів більше не повинно бути в Україні, у нас повинен бути відкритий ринок. Я впевнений, що вони нас почують. А якщо не почують, то доведеться інші спроби знайти, як з ними говорити», — заявив він.

Про деталі зустрічі з Коломойським

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з олігархом Ігорем Коломойським обговорював ряд питань, в тому числі зниження тарифів.

За його словами, на зустрічі з Коломойським обговорювалося припинення монополії великого бізнесу, а також зниження тарифів на комунальні послуги.

«Всі повинні жити за правилами. Монополій не буде …. для всіх, в тому числі для пана Коломойського. І дійсно, щоб він сприяв тому, щоб ціни, пов’язані з комуналкою, знижувалися… . Всі розуміють, що має бути ринок, і наші європейські партнери дуже хочуть, щоб були ринкові ціни», — зауважив Зеленський.

Він також додав, що з Коломойським обговорили питання «Центренерго».

Про терміни розведення сил у Петровському і Золотому

Президент України Володимир Зеленський анонсував розведення сил сторін у ООС в районі Петровському і Золотому. За словами президента, розведення сил намічено на найближчі тижні.

Наступний етап у нас — розведення в Петровському і Золотому. Думаю, ми прийдемо до цього в найближчі тижні», — заявив президент.

Про наступний етап обміну 

За словами Зеленського, зараз готуються списки для наступного етапу обміну.

«Зараз ми готуємо інші списки і чекаємо наступний етап обміну. Про це ми будемо домовлятися і в Мінську і в нормандському процесі», — заявив Зеленський.

Зазначимо, Зеленський також розповів, що введення миротворчої місії на Донбас не розглядається. Зеленський заявив, що це питання не піднімають в Мінську і він сам його не піднімає.

«Я дуже обережно ставлюся до теми миротворців на Донбасі. Я не хочу, щоб у нас був абхазький сценарій, був придніпровський сценарій. Я не піднімаю тему миротворців, і в Мінську не підіймають цю тему. Я задоволений, якщо миротворці будуть на кордоні України і РФ — будь ласка, туди ми їх запрошуємо», — заявив він.

Як відомо, раніше український омбудсмен Людмила Денисова заявила, що не виключає ще один обмін полоненими між Україною і РФ до кінця поточного року. Денисова додала, що процес переговорів зі звільнення всіх українців з російського полону триває.

Про повернення Криму

Найскладніша ситуація буде з поверненням Криму. Президент заявив, що у нього є декілька ідей, як повернути Крим.

«Найскладніша ситуація, я думаю, буде з поверненням Криму. Ми думаємо, у нас є декілька ідей, але я не можу про це говорити. Це зарано. Я не хочу, щоб хтось використовував наші ідеї», — сказав він.

Крім того, Зеленський зазначив, що це питання буде обговорювати з президентом США.

«У мене є важливі зустрічі. Я чекаю на зустріч з Трампом (прездентом США, — ред.). Ми думаємо модель. Ми будемо боротися, щоб повернути Крим», — заявив він.

Про введення миротворців на Донбас

Президент Володимир Зеленський заявив, що введення миротворчої місії на Донбас не розглядається. Зеленський заявив, що це питання не піднімають в Мінську і він сам його не піднімає.

«До цього моменту я не підіймаю тему миротворців. Але я задоволений був би, якщо миротворці були на кордоні між Україною та РФ. Туди я їх запрошую», — сказав він.

«Я дуже обережно ставлюся до теми миротворців на Донбасі. Я не хочу, щоб у нас був абхазький сценарій, був Придніпровський сценарій. Я не піднімаю тему миротворців, і в Мінську не підіймають цю тему. Я задоволений, якщо миротворці будуть на кордоні України і РФ — будь ласка, туди ми їх запрошуємо», — заявив він.

Натомість, на думку Зеленського, на кордоні між Україною та РФ миротворці були б дуже доречними. «До цього моменту я не підіймаю тему миротворців. Але я задоволений був би, якщо миротворці були на кордоні між Україною та РФ. Туди я їх запрошую», — сказав він. 

Крім цього, Зеленський заявив про необхідність збереження санкцій проти РФ. За його словами, санкції – це ті самі жорсткі податки необхідні для світового порядку.

Про необхідність збереження санкцій проти РФ

Президент Володимир Зеленський закликає міжнародне співтовариство зберегти санкції проти Росії.  Зеленський заявив, що санкції – це ті самі жорсткі податки необхідні для світового порядку.

«Іноді вони (міжнародні партнери,- ред.) думають про зняття санкцій. Ви втрачаєте гроші, вибачте, ми втрачаємо людей. Санкції — це ті самі жорсткі податки необхідні для світового порядку. Це податок заради миру і поки його не буде відновлено, санкції повинні бути збережені», — заявив він.

Про відносини з США

Президент України Володимир Зеленський розповів про взаємини України і США.

Як заявив глава держави, відносини з США поки що хороші, зокрема, із-за збільшеної фінансової підтримки.

«Поки що відносини з США були хорошими. Трамп постійно вітає мене з різними перемогами. Люди переживали, що США заблокують військову допомогу на 250 мільйонів доларів. Тепер ми отримаємо 390 мільйонів доларів.

У нас дуже хороші відносини з нашим стратегічним партнером США. І я вдячний їм за їхню підтримку і допомогу», — сказав Зеленський.

До слова, «Ялтинська європейська стратегія» (YES) — форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. З 2004 по 2013 роки щорічні зустрічі YES проводилися в Лівадійському палаці в Ялті. Після анексії Росією Криму місцем проведення конференції стала столиця України — Київ . Відомо, що захід триватиме до 14 вересня.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий