Зеленський не підтвердив продаж «Мотор Січі», але й не спростував

Зеленський прокоментував ситуацію із «Мотор Січчю». Що буде далі, складно сказати…

У світових ЗМІ активно обговорюється новина про те, що власник приватної військово-охоронної компанії Ерік Прінс веде перемовини щодо купівлі української «Мотор Січі». Мовляв, США хочуть не дати купити підприємство Китаю. Першим цю новину повідомило американське видання The Wall Street Journal, посилаючись на «посадовців, ознайомлених зі справою».

За повідомленнями ЗМІ, американець відвідував запорізький завод у період із 24 по 27 жовтня, і обговорював з офіційними особами ситуацію, яка склалася на підприємстві. Раніше ж представник Frontier Services Group і бізнесмена повідомив журналістам, що Принс хоче інвестувати в Україну. Як зазначають ЗМІ, у разі купівлі заводу, він залишиться зареєстрованим в Україні, а бізнесмен отримає список його клієнтів. 

Ситуацію із «Мотор Січчю» вже прокоментував Президент України Володимир Зеленський. 

«Я теж про це прочитав, причому прочитав уночі. Я ні з ким не зустрічався, я ні з ким це не проговорював, але це питання повинне бути пов’язане з Президентом України, тому що «Мотор Січ» – це стратегічне підприємство, тому я поки нічого не можу додати до цього», – сказав Зеленський в ексклюзивному коментарі Радіо «Свобода» під час своєї робочої поїздки до Харкова у середу, 6 листопада.

Нагадаємо, у квітні 2018 року на «Мотор Січі» пройшли обшуки. Коментуючи їх, тоді власник підприємства заявив, що «готується озброєне захоплення» підприємства.

Того ж 2018 року у Службі безпеки України повідомляли про підозру, що всупереч українському законодавству, «іноземці» здійснили опосередковану концентрацію контрольного пакета акцій компанії «Мотор Січ» і оформили його на шість офшорних компаній і фізичну особу. Цією особою виявився керівник Beijing Skyrizon Aviation, китайський мільярдер Ван Цзін.

Попереднього, 2017 року, за клопотанням СБУ суд узяв під арешт 41% акцій «Мотору Січі» – ще тоді з офіційних документів випливало, що згаданий громадянин Китаю володів цією часткою акцій української компанії через підконтрольні йому структури.

У Китаї, у місті Чунціні вже збудований завод для виробництва продукції за українськими технологіями «Мотор Січі», але він наразі не працює – очікує на завершення угоди.

Коли ж нинішнього року вже прямо зайшла мова про можливий продаж китайцям «Мотор Січі», який є приватною акціонерною компанією і державі не підконтрольний, до Києва вирушив тодішній помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон. Публічно, зокрема, в ексклюзивному інтерв’ю Радіо «Свобода», він висловлювався дипломатично, зауважуючи лише, що такий можливий продаж є «важливим як для України, так і для США, Європи, Японії, Австралії, Канади та інших країн». На його думку, такою можливою угодою мала б зацікавитися і сама українська влада.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий