Зеленський розповів, що робитиме з Україною, Донбасом і Путіним

Президент Володимир Зеленський розповів про свою головну стратегії в управлінні країною, війні на Донбасі і про те, що Путін «його зрозумів»

Президент України Володимир Зеленський вважає, що головною стратегією для його команди в цілому є «не втратити країну», а припинення війни на Донбасі може стати символом, навколо якого Україна об’єднається.

«Знаєте, у нас зараз, я вам чесно скажу в цілому питання – не втратити країну. Не втратити те, що в нас є. Тому що коли ти береш кожен регіон, внутрішньо, що там відбувається, в кожному… Донецьк і Луганськ – ми розуміємо, там іде війна. Тобто я думаю, що наше завдання в найближчі роки – закінчити війну. Існують символи, навколо яких можна об’єднати країну. І так вийшло, що країна об’єднується, коли воює, і країна об’єднується, коли мир і коли закінчилася війна», — сказав він, передає Інтерфакс-Україна.

Зеленський зазначив, що на початку війни на Донбасі у 2014 році країна об’єдналася, але втратила території, а зараз, якщо буде мир, Україна має можливість об’єднатися в цілому.

«Адже всім жити краще, якщо не гинуть люди, коли країна ціла. Тобто це символ. Мир на Донбасі — це не просто повернути територію і людей, це в принципі не втратити в цілому країну. Я знаю, що українці цього хочуть», — наголосив він.

Зеленський сподівається провести вибори на Донбасі восени

Зеленський сподівається провести вибори на Донбасі восени, але після виведення іноземних формувань

Президент Зеленський заявив, що у нього є відчуття можливості проведення виборів на Донбасі восени цього року одночасно з місцевими виборами у всій країні, але не виключає заморожування конфлікту.

Він заявив, що «місцеві вибори, які відбуваються одночасно у всій країні, об’єднують країну. Це важливий для мене символ». Він наголосив при цьому, що «вибори на Донбасі можливі лише після завершення там воєнних дій, виведення іноземних збройних формувань».

«Наскільки це вірогідно? Якщо ми домовимося, все одно буде потрібно десь місяці три, як мінімум, щоб там на місці гарантувати безпеку для всіх — і для журналістів, і для ЦВК, для всіх спостерігачів. Я чомусь вірю, що це можливо, чомусь є таке відчуття», — сказав глава держави.

За його словами, багато що стане зрозуміло після саміту «нормандської четвірки», який заплановано на квітень. «Якщо там буде знову, скажімо так, хода на місці, шанси на місцеві вибори зменшаться в рази», — сказав президент.

Говорячи про обмін утримуваних осіб, Зеленський зазначив, що «там довгі списки, їх треба розбивати». «На тій стороні понад 200 наших, а у нас тут десь 175-180. А це означає, що за раз їх усіх повернути неможливо через підготовку документів. Тому цей процес буде ділитися на кілька обмінів», — сказав він.

На думку президента, заморожування конфлікту «нічим не буде відрізнятися від того, що зараз відбувається». «Розведення по всій лінії — це довгий процес, який займе багато років. Настільки довгий, що навряд чи хтось із лідерів «Нормандії» ще залишиться на своїй посаді», — сказав він.

Головне, про що треба думати, вважає глава Української держави, — це » про людей, які там живуть у війні, і про тих, хто поїхав, але хоче повернутися. На окупованій території багато людей, які хочуть, щоб їх не кинули, і через це є обов’язок спробувати домовитися», — сказав Зеленський.

Путін розуміє, що війну треба завершити

Президент України Володимир Зеленський вважає, що на зустрічі в «нормандському форматі» в Парижі 9 грудня президент Росії Володимир Путін «зрозумів його».

«Я впевнений, що він мене зрозумів, дуже прозоро зрозумів. Здається, що коли такий контакт, очі в очі, ти одразу розумієш, хто перед тобою, що за людина. Попри всі дані розвідки. Мені здається, що він мене зрозумів. І він розуміє, що треба закінчити цю війну», — сказав він.

Зеленський зазначив, що Росія навряд чи припинятиме свої спроби створювати «нові глобальні ідеї».

«Але найстрашніше, що може бути для Росії, – це розпад її в тому вигляді, в якому вона зараз існує. Ескалація і захоплення такої великої країни, як Україна – це, я впевнений, єдиний реально небезпечний крок для Росії, який може призвести до внутрішнього жорсткого конфлікту в Росії. Це мої думки, я не кажу, що я на 100% маю рацію, але мені здається, що саме це і може їх зупинити», — наголосив він.