Зеленський таки знайшов місце для Саакашвілі у владі

Зеленський визначився з посадою для Саакашвілі: президент підписав указ.

Президент України Володимир Зеленський призначив Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ. Про це йдеться в указі №169/2020 «Питання Національної ради реформи і Виконавчого комітету реформ», відповідний указ Зеленський підписав у четвер, 7 травня, передає Офіс Президента.

Президент висловив сподівання, що Саакашвілі «зможе надати імпульс» реформам в Україні.

«Щиро вітаю Міхеіла Ніколозовича з новим відповідальним викликом. Вірю, що він зможе надати імпульс Національній раді реформ та допоможе в здійсненні важливих змін у житті країни», – зазначив Володимир Зеленський.

Також цим указом президент призначив Олександра Ольшанського заступником голови Виконавчого комітету реформ. Це дорадчий орган при президенті України, який у 2014 році створив Петро Порошенко.

Документом вносяться зміни до указів Глави держави щодо єдиної державної політики реформ в Україні, забезпечення діяльності Національної ради реформ і Виконавчого комітету реформ та положення про Національну раду реформ.

Зокрема тепер до її склади входять:

голова Верховної Ради (за згодою);

прем’єр-міністр України;

перший віце-прем’єр-міністр;

віце-прем’єр-міністри та інші члени Кабінету міністрів, які очолюють міністерства — за погодженням із прем’єр-міністром;

секретар Ради національної безпеки і оборони;

керівник Офісу президента;

голова Виконавчого комітету реформ та його заступник;

А також за згодою до ради входять голова Нацбанку, голови комітетів Верховної Ради України, чотири представники від громадських об’єднань.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент в указі окреслив повноваження Саакашвілі як голови виконкому, зокрема він:

ініціює засідання Національної ради реформ і розгляд на таких засіданнях питань за окремими напрямами;

представляє Комітет під час взаємодії з державними органами та службами;

представляє за дорученням Нацради реформ її рішення органам влади, політичним партіям і ЗМІ;

розробляє пропозиції щодо вдосконалення діяльності Нацради реформ;

утворюує робочі групи для розроблення, детального опрацювання окремих напрямів реформ, моніторингу їх упровадження та ефективності реалізації.

Що таке Національна рада реформ?

Консультативний орган при президентові, створений у 2014 році тодішнім главою держави Петром Порошенком. Згідно з положенням, мета Нацради — «забезпечити впровадження єдиної, узгодженої державної політики реформ в Україні». Очолює раду президент, до неї також входять премʼєр-міністр, голова Верховної Ради, члени уряду (за погодженням з премʼєром), голови парламентських комітетів, голова Національного банку і представники громадських організацій.

Як відомо, 28 травня президент Володимир Зеленський повернув Михеїлу Саакашвілі українське громадянство. Після цього колишній президент Грузії повернувся в Україну. Вже 22 квітня Саакашвілі заявив про пропозицію від Зеленського стати віце-премʼєр-міністром.

Як повідомляв  RabinovichTV , раніше к олишній президент Грузії та екс-очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив, що його мають призначити головою виконавчого комітету Національної ради реформ.

Грузія пригрозила відкликанням посла з Києва через призначення Саакашвілі.

24 квітня Саакашвілі сказав, що за дорученням Зеленського буде займатися переговорами з МВФ. Потім голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що для Саакашвілі готують іншу посаду.