Зеленський «залетів» у чат далекобійників і пригрозив «засранцям»

Президент України Володимир Зеленський записав відеоролик зі зверненням до водіїв перевантажених фур, які намагаються обійти пункти пропуску та уникнути штрафів.

Президент Володимир Зеленський звернувся до далекобійників із приводу перевантажених фур.

Глава держави зайшов у чат далекобійників «ГВК. Ваговий контроль» у Вайбері, де водії обговорюють дороги, по яких можна об’їхати пункти контролю ваги. Президент зняв відео, у котрому назвав їх «засранцями».

«І знайшов я зі своїми хлопцями таку групу, яка називається ГВК Ваговий контроль.Там 17864 людини. Так ось, 864 – це я», – сказав він.

Зеленський звернув увагу на те, що водії намагаються обійти перевантаження, щоби не оплачувати за це штрафу.

«Підключився я до цієї групи і подивився. Дальнобійники, які везуть перевантажені машини, один одному кажуть: по Коблєво їдемо – там вільно, там тільки поліцейський, на Умань не їдемо – там уже серйозно, заборонено. Чесно кажучи, розвеселили ви мене й розвеселили всіх. Хотів би вам просто сказати: ви, хлопці, засранці – ми тут хочемо щось хороше зробити для країни, а ви якось… Допомагати ви не можете, не здатні, але хоч трішечки не заважайте. Добре? Бо все одно ми всі чати знайдемо і вас також знайдемо – і буде боляче», – звернувся президент до далекобійників.

«Їдуть різні машини, різні водії… Перевантажені вони їдуть, у них своя робота. Їм усе одно, що держава витрачає на 1 км доріг, приблизно, 1 мільйон доларів. Ми вирішили побороти цю проблему. Домовились зі СБУ, з Нацполіцією й Державтоінспекцією. Зробім пропускні пункти, щоби не було перевантажень, але все одно якось вони об’їжджають», – сказав президент.

Як відомо, 2 березня в Україні стартував національний проєкт «Велике будівництво»: на понад 300 об’єктах одночасно почалися будівельні роботи. У планах на рік: будівництво 4000 км доріг, а також зведення понад 100 шкіл, 100 садочків, 100 стадіонів та 200 приймальних відділень лікарень.

При цьому сам Президент Володимир Зеленський заявляв, що хотів би стати президентом, при якому в Україні побудують усі дороги.

У вересні 2019 року Верховна Рада прийняла закон про автоматичне габаритно-ваговому контролі за допомогою комплексів зважування вантажівок у дорозі (Weight-in-Motion).

За перевищення габаритно-вагових норм на рівні 5–10% на власника автомобіля буде накладатися штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 10–20% – 1000 мінімумів; більше ніж 20% – 2000 мінімумів. Надходження від штрафів підуть у Дорожний фонд.

З осені 2019 року на основних трасах біля Києва почали встановлювати перші шість WiM-комплексів. Вони знаходяться на дорогах М-01 (Київ – Чернігів – Нові Яриловичі), М-03 (Київ – Харків – Довжанський), М-05 (Київ – Одеса), М-06 (Київ – Львів – Чоп), М-07 (Київ – Ковель -Ягодин). У чотирьох локаціях вимір буде здійснюватися в обох напрямках руху, у двох – тільки в бік Києва.