Зеленський зустрівся з прем’єром Канади: про що говорили

Після перемовин з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо Володимир Зеленський розповів про пріоритети українсько-канадських відносин.

Президент України Володимир Зеленський прибув до Канади де зустрівся з прем’єр-міністром Джастіном Трюдо.  Під час їхньої спільної прес-конференції глава держави Володимир Зеленський заявив, що Україна зможе досягнути прогресу у врегулюванні ситуації на Донбасі лише політико-дипломатичним шляхом. 

«Настання миру в Україні було першим з питань, які ми обговорили з паном Трюдо. Упевнений, що ми досягнемо реального прогресу тільки політико-дипломатичним шляхом. І, врешті-решт, змусимо Росію припинити ескалацію, забезпечимо стійке припинення вогню, розведення сил і звільнення всіх наших українських полонених», — сказав Зеленський в Торонто на спільному брифінгу з Трюдо після зустрічі з канадським прем’єром.

Зеленський зазначив, що дієвим інструментом для цього є продовження санкційної політики. 

«Ми розуміємо, коли міжнародні партнери говорять, що втрачають гроші, але, вибачте, ми втратили території і втрачаємо людей», — підкреслив він.

Президент подякував канадському уряду за розуміння цього і консолідацію міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України і санкційної політики. І додав, що  курс України на повноправне членство в ЄС і НАТО залишається незмінним, і висловив сподівання на подальшу активну взаємодію з Канадою у питаннях євроатлантичної інтеграції.

«Учора в небі над Торонто був неймовірний салют з нагоди свята. Ми мріємо і робимо все, щоб в українському небі так само вибухали тільки салюти. І ми вдячні канадським друзям за активну і всебічну підтримку в цьому напрямі», — зазначив Зеленський.

У свою чергу, прем’єр запевнив, що Канада завжди буде підтримувати територіальну цілісність України і не погодиться з анексією Криму і продовжує бути країною, яка ввела проти Росії серйозні санкції, і буде діяти паралельно з міжнародними друзями і партнерами Канади.

«Ми вважаємо, що надзвичайно важливо побачити позитивні дії Росії, і ми продовжимо серйозно підтримувати Україну, вводячи санкції проти російських офіційних осіб», – зазначив Трюдо.

Крім того, прем’єр-міністр країни Джастін Трюдо на спільній прес-конференції з президентом України запевнив, що Україна потрапила в список країн, яким Канада буде продавати зброю.

Як зазначив глава Канадського уряду, в Оттаві це рішення було ухвалено з метою підтримки Києва в протистоянні Росії, дії якої «являють собою загрозу не тільки Україні, а й міжнародному праву».

«У світлі російської агресії та спроб підірвати суверенітет України, включаючи незаконну анексію Криму, для таких країн, як Канада, дуже важливо бути поруч зі своїм партнером», — підкреслив Трюдо.

Крім того, як передає німецьке видання, Трюдо також зазначив, що канадські компанії вже інвестують у виробництво боєприпасів в Україні та пообіцяв продовжити операцію Unifier за підтримки реформування української армії, відновлену в березні.

Повідомляється, що в Україні до кінця березня 2022 року будуть дислоковані близько 200 канадських військовослужбовців. Також зазначено, що з 2015 року канадські військові провели підготовку понад 12 500 українських солдатів.

Трюдо заявив про «розчарування» у зв’язку з поверненням в ПАРЄ російської делегації. Рада Європи прийняла це рішення, незважаючи на те, що Москва досі не звільнила українських моряків, підкреслив він.

Також Зеленський розповів про домовленості з Канадою щодо спрощених поїздок для українців . За його словами, Україна і Канада планують найближчим часом підписати угоду про молодіжні обміни, яка дасть змогу громадянам двох країн за спрощеною процедурою здійснювати взаємні подорожі з метою навчання та працевлаштування на термін до 1 року.

«Мені дуже хотілося б, щоб українська молодь могла отримувати тут знання і досвід. Зараз це не так просто зробити. Отримати канадську візу, ви знаєте, так само складно, як дістати квитки на матч НХЛ», — сказав Зеленський.

«Канадська сторона запропонувала приєднати Україну до програми Trusted Travelers, яка передбачає спрощену процедуру приїзду українців до Канади.

Ми на це дивимось, як на ще один крок до майбутнього безвізового режиму з Канадою», — наголосив президент України.

Він додав, що розширення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою на сферу послуг та інвестицій, про яке домовилися, створить додаткові можливості для підприємців з IT та інших галузей.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий