Зим, «як у дитинстві», більше не побачити, — метеорологи б’ють тривогу

Через стрімке глобальне потепління, зокрема, танення льодів Арктики, зими в Україні стануть зовсім іншими.

Метеорологи прогнозують різкі перепади температур цієї зими і рекордні морози. До того ж прогнозується рекордна кількість снігу взимку за останні 30 років.

Зима 2019-2020 в Україні буде з «перепадом настрою»: то тепло з дощами, то сильні арктичні морози, то найсильніші за останні десятиліття снігопади.

«Згідно зі щорічним прогнозом погоди сервісу AccuWeather для Європи, найбільші холоди будуть на території від Фінляндії до України — їх принесуть вітри з Сибіру. Орієнтовно в кінці січня — лютому 2020 року температура впаде до граничного мінімуму. Очікуються і потужні снігопади», — повідомили в організації .

При цьому в «Українській Кліматичній Мережі» відзначили, що точний прогноз скласти не вдасться, так як тепер немає стабільного арктичного циклону, який і створював нам звичні зимові умови.

«Однак загальні тенденції цілком зрозумілі: зим, «як в дитинстві», нам більше не бачити. Вони будуть переважно теплими, дощовими і з хвилями екстремальних морозів. Раніше стабільні зими нам забезпечувала Арктика. У полярних широтах маси холодного повітря оберталися навколо Північного Льодовитого океану , утворюючи циркумполярний вихор (свого роду пояс), який відділяв дуже холодний полярний повітря від повітряних мас помірних широт. А тепер Арктика стрімко теплішає, циркумполярний вихор слабшає, і тому тепле повітря з півдня часто прориву ться в Арктику, витісняючи звідти холодний, і в помірних широтах починаються арктичні морози. Згадайте, як цієї зими замерзали США і Канада — таке запросто може трапитися у нас «, — наголошується в повідомленні.

Кліматологи пояснюють нестабільність клімату, і в чому полягає складність прогнозування ситуації.

«Якщо раніше нам погоду формували переважно повітряні маси, які рухалися із заходу на схід — з океану, забезпечуючи досить м’який клімат, то зараз все частіше до нас заносить сухе гаряче повітря з півдня чи холодний з Арктики. Саме тому тепер так часто трапляються хвилі надзвичайного тепла або холоду «, — розповіла кліматолог, учасниця міжурядової групи експертів зі зміни клімату при ООН Світлана Краківська.

Варто відзначити, що сильні перепади — проблема як для людського здоров’я, так і для інфраструктури: будівлі, дороги, комунікації руйнуються значно швидше, і для сільського господарства. Крім того, такі «стрибки» зазвичай супроводжуються смерчами, шквалами і іншими небезпечними явищами. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий