«Знову ця програма схожа на твір»: Рада провалила програму уряду

Верховна Рада вдруге не підтримала програму уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

Шанси Кабміну Шмигаля отримати від парламенту імунітет від звільнення на рік «наближаються до нуля». Верховна Рада 18 червня знову не схвалила нову « дошліфовувану»  програму діяльності Кабінету Міністрів. 

«За» проголосували лише 207 народних депутатів — 176 «Слуг народу», 6 голосів групи «За майбутнє», 17 — «Довіри» і 8 позафракційних.

«Уряд показав, що може опанувати коронакризу. Тепер пропонуємо новий план розвитку України», — сказав з трибуни голова уряду.

За Конституцією, Верховна Рада не може розглядати питання про відповідальність уряду протягом року після ухвалення програми його діяльності.

Шмигаль сказав, що програма — це «підтримка українського товаровиробника, малого і середнього бізнесу, енергетиків і фермерів, оновлена медична реформа, зміни до пенсійної системи, здешевлення кредитів і підвищення соціальних стандартів».

«Ми не уряд мрійників, популістів чи для піару. Ми прийшли виправляти чужі помилки і робити очікувані суспільством зміни. Я особисто не класичний політик, ідентифікую себе державним менеджером. Тому уряду і парламенту потрібна спільна дорожня карта, взаємодія двох ключових гілок влади», — заявив Шмигаль.

«Знову ця програма схожа на твір. Знову її не схвалив навіть комітет. І знову — двійка. Уряд намагається замилити нам очі черговим твором. Уряд і є нашою проблемою, коли в поліцейських відділах не захищають громадян, а катують та ґвалтують. Коли замість того, щоб набивати склади лікарень, вони набивають власні кишені. Коли замість того, щоб дати майбутнє випускникам, вони намагаються скасувати ЗНО. Коли замість чергової казки про зростання на 40% ВВП, пропонують іншу нереалістичну — про 500 тисяч робочих місць. Тому що вважають своїми роботодавцями не парламент, а зовсім іншу будівлю — на вулиці Банковій», — сказав народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк.

Зазначимо, що таким чином уряд Шмигаля не отримав імунітету на рік. Адже парламент рік не може відправити у відставку Кабмін після затвердження програми діяльності.

В доопрацьованій програмі вказані пріоритети та завдання для кожного окремо взятого міністерства. Крім того, у програмі йдеться про подальшу євроінтеграцію, проведення політики щодо тимчасово окупованих територій, підтримку вітчизняного виробника. Також в документі йдеться про створення умов для бізнесу.

Зокрема, Кабмін допускає падіння економіки у 2020 році до 8% ВВП порівняно з 2019-м.

Згідно з програмою діяльності уряду, Кабмін, починаючи з наступного року, розраховує на зростання внутрішнього туристичного потоку на 2% щорічно. Також в документі зазначено, що уряд очікує збільшення до 4% частки зайнятих осіб у суб’єктів господарювання, що належать до креативних індустріях.

Також Кабмін має намір ввести єдиний для всіх податок на гектар. Це має запобігти тіньовій оренді.

Крім того, уряд розраховує, що до кінця 2023 року Україна увійде до ТОП-50 країн за показником «цивільного правосуддя» в рейтингу The Rule of Law Index.

Нагадаємо, 4 червня Верховна Рада вже розглядала програму діяльності Кабінету Міністрів. Однак тоді, депутати відправили докмуент на доопрацювання, про що просив сам прем’єр Денис Шмигаль.

Напередодні президент Володимир Зеленський проводив зустріч із фракцією «Слуги народу» через відеозв’язок. Говорили про підтримку програми уряду й закон про народовладдя.

Якщо раніше програму розписували на 9 сторінках, то зараз вона — на 85.

До слова, раніше спікер ВР Дмитро Разумков сказав, що буде в разі другого провалу програми уряду в Раді.

«Удруге відправити програму дій уряду на доопрацювання неможливо. Вона відправляється лише раз. Далі вона повинна бути або схвалена, або відхилена. Якщо відхиляється, це не є підставою для припинення повноважень чинного уряду. Це лише означає, що протягом року вони не зможуть внести нову програму дій і в них немає імунітету на рік. Все інше не заважає їм продовжувати далі працювати», — зазначив він.

Як відомо, 4 березня Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля на посаду прем’єр-міністра. Його кандидатуру пропонував президент Володимир Зеленський. Тоді ж парламент затвердив новий склад Кабінету Міністрів. Уряд із прем’єром Олексієм Гончаруком звільнили.