Зрада й перемога керівника САП Холодницького у справі ЗТМК

Влітку суд ухвалив рішення про повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у державну власність. Чи можна це вважати перемогою антикорупційної прокуратури над олігархом Фірташем? – Безумовно. Але паралельно в одному з судів Запоріжжя розглядається інше кримінальне провадження – про розтрату директором комбінату Володимиром Сиваком 492 млн грн., які були інвестовані у комбінат, але виведені в офшори, пише Антикор.

Те, що топ-менеджери та адвокати газового олігарха вдаються до різного роду юридичних вивертів, підкупу суддів та інших маніпуляцій, щоб уникнути покарання та зберегти за собою стратегічне підприємство, – подиву не викликає. Але чому керівництво САП сприяє їм у цьому? – спробуємо розібратися.

САП vs титани

Як відомо, у 2013 році Фонд державного майна України уклав договір про заснування на базі державного підприємства ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» з переможцем конкурсу — офшорною компанією Tolexis Trading Ltd (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group олігарха Дмитра Фірташа. Метою цієї угоди було залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва. В такий спосіб держава намагалася вивести надважливу стратегічну титанову галузь на новий рівень, адже ЗТМК – єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий