Росія повернула захоплені українські кораблі

Катера «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу»повернулись в Україну.

МЗС РФ заявив про передачу Україні захоплені в Керченській протоці кораблів.

«Передача українській стороні трьох кораблів ВМФ, затриманих в районі Керченської протоки, відбулася» — повідомили в МЗС РФ.

У російському дипвідомством заявили, що передача Україні кораблів стала можливою у зв’язку з тим, що «російські компетентні органи завершили необхідні слідчі дії щодо кораблів і їх знаходження на території Російської Федерації для продовження кримінального процесу не потрібно».

У відомстві також зазначили, що Росія «має намір жорстко припиняти будь-які провокації біля своїх кордонів з метою забезпечення безпеки судноплавства».

Кораблі в супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії Керчі ще вранці 17 листопада і відправили в бік Чорного моря. Близько 12:20 вони пройшли під Кримським мостом.

Увечері 16 грудня їм назустріч вирушили з Одеси українські буксири «Сапфір», «Титан» і «Гайдамака».

Першими про їх перехід у завершальну стадію повідомили в середині тижня російські ЗМІ. Вчора ввечері радник Зеленського Андрій Єрмак, який займався і переговорами з обміну моряків, повідомив, що процес по поверненню кораблів знаходиться на «завершальному етапі», пише «Фокус».

Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила катера «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу». 24 моряка, які перебували на борту, повернулися в Україну 7 вересня в рамках обміну полоненими між Росією і Україною. Кораблі ж РФ повернула тільки сьогодні.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права в німецькому Гамбурзі зобов’язав російську сторону звільнити українських моряків і повернути захоплені кораблі. Проти проголосував лише суддя від РФ Роман Колодкін. Однак в Москві заявили, що Трибунал не має юрисдикції в справі щодо інциденту в Керченській протоці і відмовилися виконувати його рішення.

Переговори про звільнення моряків актівізровалісь після телефонної розмови президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна. 7 вересня в рамках великого обміну Росія відпустила 24 моряка і ще 11 політв’язнів. Україна в свою чергу видала 35 осіб, в основному українців, воевавщіх на Донбасі або затриманих за шпигунство на користь РФ.

Після повернення моряків продовжилися переговори про майбутнє українських кораблів. 11 жовтня глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що Росся може вже в найближчому часі повернути буксир і катери. Одночасно МЗС продовжував слати в Москву ноти з вимогою повернути кораблі. Всього за рік їх було близько семи, але ні на одну відповідь так і не надійшов. Однак переговори тривали.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий