Субсидія і гроші «на руки» – афера влади, – «Червона картка» №1008

Субсидія і видані вам гроші на «руки» чергова афера влади.

Якщо хтось думав, що з приходом нової влади закінчиться епоха бідності, як то обіцяла молода команда і наше населення перестане потребувати субсидії, то цього не сталося. Грошей у народу, як і раніше немає, а субсидії виявилися дуже навіть затребувані. Ось тільки отримувати їх тепер треба по-новому. Нововведень кілька. І я думаю тим, хто стурбований сьогодні тим, щоб отримати допомогу від держави буде цікаво дізнатися подробиці.

Ось на цьому пропонує сьогодні зупинитися докладніше Андрій Томський — автор і ведучий програми » Червона картка «, черговий випуск якої вийшов в ефірі телеканалу Rabinovich TV в п’ятницю, 18 жовтня …

Отже, по-перше, трохи спростили процедуру оформлення субсидії. Так, подати документи можна особисто, поштою або в електронному кабінеті. Тобто, в теорії, людині, щоб отримати компенсацію по комуналці, взагалі не потрібно нікуди ходити. На практиці ж, як і раніше пенсіонери, які не можуть дозволити собі комп’ютер і електронний кабінет залишилися взаємовиключними поняттями.

Непрацюючим пенсіонерам субсидії стануть нараховувати автоматично. Плюс — «пробачать» окремі борги (скажімо, за коефіцієнтами на газ, які вважаються спірними). Власне, саме цей блок нововведень дозволив владі анонсувати нову постанову як «спрощення отримання субсидій».

По-друге, максимально розширюють програму монетизації субсидій, яку «обкатали» цієї весни, на етапі передвиборчої кампанії. Але отримувати живі гроші зможуть тільки ті, у кого борги по комуналці не перевищують 340 гривень.

По-третє, помітно посилюють перевірки субсідіантов, які не зможуть піти за спрощеною схемою (тобто, не входять до категорії пенсіонерів і пільговиків). «Всю інформацію про претендентів будуть ретельно вивчати. ​​Армія соціальних інспекторів стане особисто ходити по домівках і перевіряти чи не зробив людина нова ремонт і не з’явилася у нього нова побутова техніка. Багато просто вилетять з субсидіальності програми. Тому закладених в бюджеті на наступний рік 48 млрд гривень (проти 55 млрд на цей рік) може виявитися навіть багато, хоча прогнозується зростання комунальних тарифів на 10-20%.

Формально процедура оформлення субсидії стає максимально простий: вам просто потрібно подати пару документів (заява про призначення субсидії, декларацію або довідку про доходи всіх членів сім’ї, а також договір оренди житла, для тих, хто живе в орендованій квартирі) особисто, поштою або в електронному кабінеті.

Причому, якщо ви вже отримуєте субсидію, і за цей час ніяких змін в ваших доходах немає, то в соцслужб можна взагалі не ходити — субсидію повинні перепризначити автоматично.

Для пенсіонерів — додатковий бонус. Їм, замість сукупного доходу за попередній рік при розрахунку субсидії будуть враховувати дохід тільки за попередній місяць, тобто, стане менше паперової тяганини. Але тут є винятки. Скажімо, можуть бути проблеми у тих, хто офіційно не працює або ж роботодавець не платить за нього ЄСВ. У цьому випадку їм зарахують в загальному доході сім’ї відразу три прожиткові мінімуми, що фактично зводить шанси отримати субсидію до нуля. Як варіант — доведеться платити податок зі своєї кишені.

Також в постанові зазначено, що при розрахунку субсидії враховуються доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, хто не проживає в квартирі або будинку, на які, власне, просять компенсації за комуналку. При цьому соціальні норми споживання на них нараховуватися не будуть, якщо, втім, факт «не проживання» підтвердить спеціальна інспекція. Це ставить під сумнів субсидії навіть для пенсіонерів, діти яких живуть в інших містах, але непогано заробляють.

У новій постанові викладено повний список причин, за якими людині можуть відмовити в субсидії. Частина з них була прописана Мінфіном ще в минулому році.

Це, наприклад, наявність у вас квартири більше 120 квадратних метрів або будинку від 200 квадратів, авто не старше 5 років або покупки на суму більше 50 тисяч гривень.

При цьому в нових правилах зазначено, що рішення по претендентам з «чорного списку» стануть приймати спеціальні комісії при органах соцзахисту.

Як обіцяють — будуть дивитися в кожному випадку індивідуально. Скажімо, допускається позитивне рішення, якщо у людини площа житла до 30% перевищує граничні нормативи. Адже ситуації бувають різні: у великому будинку може жити небагатий пенсіонер. Але цей же «індивідуальний підхід» теоретично дозволяє домовитися про виділення субсидії і зовсім небесному власнику особняка. Тобто, горезвісний «людський фактор», який хочуть нівелювати влади, все одно залишається.

З нових претендентів на виліт з субсидіальності списку можна відзначити, наприклад, власників житла, що здається в найм житла, (з нього повинні бути сплачені податки, а орендна плата — йти в загальний дохід). Чи не дадуть допомоги по комуналці також тим, у кого кілька машин, і хто здає їх під таксі або сам підробляє приватним візництвом. Або, наприклад, тим, що отримав протягом останнього року в спадок землю або нерухомість. Після відкриття ринку землі чорний список поповниться також власниками паїв, так як їх продаж — це в жодному разі не менше 50 тисяч гривень.

Як видно, в списку причин для відмови багато таких, про які соцслужби, в принципі, можуть і не дізнатися, якщо ви їм про це самі не повідомите.

Отже, спокушатися не варто. Держава планує істотно посилити контроль. Нагадаємо: законопроект про перевірку одержувачів державних коштів передбачає три етапи верифікації — до призначення допомоги, під час її отримання та після цього. Тобто запускається якась система тотального стеження «Великий брат» — буде враховуватися максимум персональної інформації, аж до банківських рахунків. А якщо зловлять на обмані — гроші доведеться повернути.

Особливу ставку влада зробить на армію соціальних інспекторів, яка буде ходити по домівках і особисто перевіряти за коштами чи живе претендент на державні гроші. Свого часу Конституційний суд вже блокував схожу ініціативу Кабміну, але, як видно, влади цей факт не зупинив. У такій ситуації практично немає шансів на субсидію у сімей заробітчан. Якщо працює за кордоном українець перерахує їм гроші на банківську карту, це стане відомо соцслужбам в рамках домовленостей про обмін інформацією з банками. А якщо передасть неофіційно, скажімо, через систему «бусів», то запідозрити «зайві доходи» можуть соціальні інспектори.

Але навіть якщо у вас немає заможних родичів, податкових «хвостів» або «зайвого» майна, і субсидію вам все ж дали, розраховувати на те, що вона покриє 100% комуналки, не варто. Є обов’язковий платіж, який обов’язково потрібно внести. Причому, розраховується він на підставі соціальних норм споживання, які в багатьох випадках завищені. На форумах люди скаржаться, що, наприклад, за воду їм нарахували обов’язковий платіж в 100 гривень, тоді як за лічильником вони витратили тільки на 50 гривень. Виходить, що держава не тільки не компенсує тариф, але ще і бере собі «комісію». Такі переплати можуть бути, зокрема, по воді і по газу.

Причому, саме на таких завищених соціальних нормах у нас буде вводитися загальна монетизація субсидій. Якщо навесні цього року вона працювала як експеримент, то з 1 жовтня має стати масовою.

При цьому якщо виявлять, що гроші пішли не за призначенням, вас переведуть назад — на безготівкову субсидію. А при виникненні двох-місячної заборгованості і зовсім позбавлять компенсації по комуналці.

Монетизація — це один із способів зрізати частину одержувачів. У будь-якому випадку будуть люди, які не встоять перед спокусою пустити отримані гроші не на комуналку, а на життя, скажімо, купити ліки. Виникне борг, з якого вони можуть і не виплутатися. Таким чином, можна залишити без субсидії до 10% найбідніших українців, яких в іншій ситуації позбавити виплат було б практично нереально, адже за критеріями відбору вони однозначно проходять…

Ви дивилися програму » Червона картка «. До побачення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий