Associated Press: в ООН до Трампа будуть питання по Ірану і по Україні

The Associated Press розкрило кілька питань, на які, можливо, доведеться відповісти Трампу на сесії в ООН цього тижня в Нью-Йорку.

Зіткнувшись із дедалі більшим безладом всередині країни та за кордоном, президент Дональд Трамп прямує у свій триденний візит до Організації Об’єднаних Націй цього тижня. Він сподівається спертися на хиткі союзи, відбиваючись від питань про те, чи звертався він за іноземною допомогою, щоб завдати шкоди політичному конкуренту. The Associated Press розкрило кілька питань, на які, можливо, доведеться відповісти Трампу на сесії в ООН цього тижня в Нью-Йорку.

Остання поїздка Трампа в ООН відбулася після майже трьох років зовнішньої політики «Америка перш за все», яка шокувала союзників і зруйнувала багатонаціональні пакти.

Центральною подією сесії ООН цьогоріч стане засідання зі зміни клімату в понеділок, яке Трамп планує пропустити. Натомість він виступить на зборах, присвячених переслідуванням релігійних меншин, особливо християн, — проблеми, яка знаходить відгук у євангельських прихильників Трампа.

Президент прибув до Нью-Йорка в неділю на тлі наростання міжнародної напруженості, зокрема з питань про його стосунки з Україною, невизначеного майбутнього Brexit, американської торговельної війни з Китаєм, зупинки ядерних переговорів з Північною Кореєю та ослаблення світової економіки.

Коаліція проти Ірану

Найбезпосереднішим викликом може стати Іран. Трамп спробує переконати скептично налаштованих світових лідерів допомогти створити коаліцію для протистояння Тегерану після того, як Сполучені Штати звинуватили його в страйку на нафтовому родовищі в Саудівській Аравії минулого тижня.

«Ну, мені завжди подобається коаліція», — сказав Трамп у п’ятницю, перш ніж скаржитися на те, що в рамках старої ядерної угоди з Іраном «всі інші заробляють гроші, а ми ні».

Виконання Трампом передвиборчої обіцянки вийти з іранської ядерної угоди мало широкий хвильовий ефект, що призвело до зміцнення ядерного потенціалу Тегерану. Це  європейських лідерів, які працювали над створенням первинної угоди. Напруженість у відносинах між Вашингтоном і Тегераном загострилася після того, як нафтове родовище Саудівської Аравії було частково зруйновано в результаті нападу, в якому держсекретар Майк Помпео звинуватив Іран і назвав «актом війни».

Тепер Трамп спробує залучити обережних світових лідерів до колективних зусиль щодо стримування Ірану.

Україна

Україна також вимальовується у графіку Трампа. Навіть тиждень тому зустріч віч-на-віч із президентом України Володимиром Зеленським виглядала б значною мірою запізнілою думкою.

Але зустріч Трампа в середу із Зеленським відбудеться через кілька днів після того, як стало відомо про дзвінок президента США його українському колезі в липні з проханням про розслідування дій сина колишнього віцепрезидента Джо Байдена. Трамп сказав, що він стурбований корупцією; Демократи вважають його дії спробою чинити тиск на Зеленського, аби він розкопав руйнівний матеріал для потенційного конкурента Трампа в 2020 році.

Цей тиск є предметом скарги заявника про те, що адміністрація відмовилася передати членів Конгресу, вступивши в полеміку з демократами. Трамп захищає себе від скарги представника розвідки, стверджуючи, що вона виходить від «партизанського інформатора», хоча президент також заявив, що не знає нічого про його особу.

У неділю він наполягав, що його розмова з Зеленським була «абсолютно ідеальною». Але демократи вважають, що це показує прагнення Трампа знайти іноземну допомогу для його переобрання.

Інші питання

Під час візиту Трампа в США є безліч інших проблем, включно з торговою війною США з Китаєм. Але китайського лідера Сі Цзіньпіна не буде на сесії, як і деяких інших видних світових лідерів, включаючи російського президента Володимира Путіна і прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху.

Серед країн, з чиїми лідерами Трамп планує зустрітися в Нью-Йорку, Ірак, Польща, Єгипет, Пакистан, Південна Корея і Японія. Він також зустрінеться з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, який чіпляється за владу після невдалих спроб вивести свою країну з Європейського Союзу.

Виступ Трампа в ООН

Щорічне звернення Трампа до Генеральної Асамблеї заплановано на вівторок. Два роки тому він використав цей момент, щоби висміяти Кім Чен Ина з Північної Кореї як «Маленького ракетника» і погрожувати знищити Північну Корею. Рік тому він викликав сміх, коли використовував свою промову, щоб розповісти про досягнення своєї адміністрації.

Цьогорічний виступ, за словами помічників Трампа, буде присвячено тому, щоби підтвердити рішучість Америки відстоювати свій суверенітет і незалежність, особливо в питаннях національної безпеки.

Однак інші можуть піти іншим шляхом.

«Є спроба відійти від одностороннього підходу, проти ізоляціонізму, проти популізму, який торкнувся не тільки Сполучені Штати, а й інші країни», — сказав Джеффрі Фелтман з Інституту Брукінгса. «Я не знаю, наскільки це буде ефективно, але це приклад того, як деякі наші традиційні союзники самоорганізуються у відповідь на відчуття, що США, Великобританія та інші великі двигуни в системі ООН більше не тиснуть на прискорювач».

https://apnews.com/f2aa0a837c14476ab101e5da8483c652

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий