Більше половини українців – «за» посилення карантину на Великдень

Запобігати чи карати: 70% українців підтримують продовження карантину до червня, якщо ситуація погіршиться.

Незважаючи на те, що українці вже втомилося від коронавірусу, від постійної лякаючої статистики і від того ритму життя, в якому вони зараз змушені перебувати більшість, а це 70% респондентів, опитаних соціологічною групою «Рейтинг», виступають за продовження карантину до червня в разі загострення ситуації з поширенням коронавирусной інфекції і 80% — за посилення карантинних заходів на Великдень, 75% — на час травневих свят. 

Як свідчать результати опитування, респондентам було поставлено питання, чи підтримують вони продовження карантину до червня у разі загострення ситуації з поширенням коронавіруса.

Так, 70% опитаних — за таке рішення, 23% відповіли, що скоріше ні і 7% не змогли відповісти.

Крім цього, 80% опитаних підтримують посилення карантинних заходів на Великодні свята, 15% — не підтримують, 5% — не змогли відповісти.

Також 75% підтримують посилення карантинних заходів на травневі свята, 17% респондентів скоріше не підтримують, 8% — не змогли відповісти.

При цьому 25% опитаних вважають, що потрібно запровадити більш жорсткі заходи покарання для порушують карантин громадян, аж до позбавлення волі; 67% не вважають це необхідним, 8% — не змогли відповісти.

Також більше половини опитаних заявили, що обмежили вихід з дому у зв’язку з карантином. Третина зазначили що дотримують часткових обмежень. Лише кожен десятий зазначив, що не дотримується карантину. За останні два тижні показники не змінилися. Частіше про повне самообмеження зазначали мешканці Заходу та Центру, жінки та представники найстаршої вікової групи.

Попри карантин, 19% опитаних зазначили, що виходять з дому декілька разів на день, 29% – один раз на день. Водночас 42% заявили, що виходять лише раз на кілька днів, 10% – взагалі намагають не виходити

Серед тих, хто мав роботу до запровадження карантину, 40% зазначили, що продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 23% – працюють дистанційно, 11% – пішли у відпустку, 18% – перебувають у відпустці за власним бажанням і 8% – втратили роботу.

55% опитаних зазначили, що їхніх заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше аніж на місяць. 17% зазначили, що їм вистачить збережень на термін до двох місяців, 8% – до трьох місяців. 9% – до півроку і більше. Водночас, 82% заявили, що почали економити кошти під час карантину, 16% – зазначили, що не роблять цього. Останніх більше серед чоловіків та більш забезпечених громадян.

Відносна більшість (37%) заявили, що у випадку втрати джерела доходів, швидше за все шукатимуть роботи чи підробіток, 15% намагатимуться позичити в близьких та рідних, 10% зазначили, що вийдуть на акції протесту, чи бунти, 4% – готові взяти позику фінансових установах. 14% – дали інші відповіді, 16% заявили, що у них не може виникнути ситуації втрати доходів, 13% – не змогли зазначити, як діятимуть у такій ситуації. Пошуком роботи чи підробітку за умови втрати джерела доходів більше займатимуться чоловіки, молодші та більш забезпечені респонденти, готові вийти на протести – старші та бідніші.

Опитування проводилося 10-12 квітня серед 2 тис. повнолітніх громадян на всій підконтрольній території Україні методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.