Уряд почне регулювати ціни на продукти та ліки

Кабмін вирішив повернутися до держрегулювання цін на ліки і продукти на час надзвичайної ситуації. Вже складено список продуктів і ліків, які не підлягають подорожчанню

З 15 квітня 2020 року уряд повертається до державного регулювання цін на соціально значущі продукти. Про це повідомив депутат Київської облради, директор української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«На період надзвичайної ситуації уряд повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби і медичні вироби. Держава три роки тому вирішило позбутися можливості впливати на бізнес, навіть в ситуації необґрунтованого зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти», — повідомив Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, рішення про держрегулювання цін повинно бути прийнято завтра на засіданні Кабміну.

Моніторинг на час карантину буде поширюватися на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товару. А якщо ціни на них планують підвищувати, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язана буде повідомляти про це в Госпродпотребслужбу.

«На виробників або постачальників це регулювання не поширюється. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах і аптеках і мати можливість впливати і на виробників, або імпортерів, якщо ціни ростуть без економічного обґрунтування», — зазначив Дорошенко.

Під держрегулювання підпадають:

гречка;

цукор;

пшеничне борошно вищого сорту;

вітчизняні макарони;

молоко 2,5% в плівці;

житньо-пшеничний хліб;

курячі яйця 1 категорії;

курка в тушці;

вершкове масло 72,5%;

мінеральна вода без газу.

«Вперше так чітко визначений перелік продукції, включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила в соціально-значущі товари. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції , що підлягає регулюванню, може зростати «, — помітив Дорошенко.

Державне регулювання також поширюється на медичні маски і рукавички як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавируса.

«Вважаю це дієвим механізмом впливу на цінову ситуацію в країні і початком м’якого регулювання за європейським зразком. Наприклад, у Франції під регулювання потрапляє кілька тисяч найменувань продуктів», — підсумував Дорошенко.

Раніше в Кабміні заявили, що ажіотажний попит на продукти, який спостерігався після оголошення карантину в країні, зупинився.