Бізнес в Україні буде жити по-новому: Зеленський підписав закон

Зеленський підписав зміни до Податкового кодексу: на які штрафи чекати українському бізнесу після внесення змін.

Бізнес, тримайся! Електронні розрахунково-касові чеки , кешбек для «стукачів», касовий апарат в телефоні  стають реальністю – президент України зробив ще один крок на шляху до електронного самоврядування та переходу на світлу сторону економіки.

Так, у четвер, 17 жовтня, президент України Володимир Зеленський, підтвердив своїм підписом закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», повідомили в прес-службі глави держави.

Нагадаємо, ці законопроекти були ухвалені Верховною Радою ще 20 вересня. Згідно із законами, тепер усі підприємці повинні вести грошовий оборот через касовий апарат, з’явилося визначення «електронний чек», «грошова винагорода для покупця» (кешбек). Ті підприємці, які не будуть після покупки видавати клієнту чек в паперовому або електронному вигляді, можуть бути оштрафовані.

При цьому слід зауважити, що глава держави підписав, як передає його прес-служба, ще один закон, який стосується безпосередньо підприємців: «Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб – підприємців».

Згідно з цим законом, Кабмін повинен сформувати спеціальну координаційну раду, яка буде займатися діяльністю малих підприємців, залучаючи до роботи представників бізнесу. Документ зобов’язує за 2 тижні написати проєкти законів, які працювали б «на покращення умов для розвитку підприємництва», та подати їх на розгляд у Верховну Раду.

Як відомо, координаційна рада і Кабінет Міністрів у цій розробці повинні додати пункт про те, щоб ввести дворічний мораторій на перевірку ФОП на те, чи застосовують вони касовий апарат або реєстратор розрахункових операцій під час надання своїх послуг.

Отже, що далі?

Штрафи за продаж товарів або послуг повз касовий апарат введуть з 1 жовтня 2020 року. Якщо зловили перший раз, то доведеться виплатити 100% від суми товару або послуги, реалізованих повз касу. За кожний наступний продаж – 150% від суми. 

З цього ж періоду збираються ввести систему скарг на незаконні чеки. Якщо скарга виявиться правдивою, то людині повернуть 100% вартості покупки у тому випадку, якщо покупка вище 850 гривень.

Однак, слід зауважити, що ця норма, яка узаконює так званий «кешбек» – можливість покупця поскаржитися до контрольних органів щодо невидачі чеку чи його невідповідності вимогам закону і отримати винагороду. У суспільстві вже охрестили цей проект – законом для «стукачів».

Запровадити «кешбек» – це створити ще один спосіб контролю за бізнесом через використовування споживачів-стукачів. Хто подасть скаргу на роздрібного торговця – отримає компенсацію частини штрафних санкцій, – обурюється Юлія Дроговоз, віце-президент Української спілки промисловців та підприємців.

Додатково Кабінет Міністрів повинен розробити закон, спрямований на послаблення умов, згідно з якими ФОП можуть віднести до 1 групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Також збираються збільшити максимальний обсяг доходу за один рік. Дозволять застосовувати працю найманців, збільшать встановлений перелік видів діяльності, якими ФОП можуть займатися.

З 1 січня 2020 року підприємці, які сплатили податки, зможуть в тестовому режимі спробувати безкоштовне програмне рішення для реалізації через реєстратор розрахункових операцій.

Раніше RabinovichTV писав, як прем’єр-міністр Олексій Гончарук буде захищати малий бізнес.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий