Bloomberg:Попередження для іноземців, які хочуть інвестувати в Україну

Ринок України розвивається і є досить привабливим для іноземних інвесторів, але на них чекають ризики.

Внутрішній борг України активно розкуповується іноземними інвесторами. Однак якщо вибухне криза, скинути баласт такого «майна» їм буде проблематично.

Про це попереджає видання Bloomberg.

Прибуткове місце

 Ринок України активно розвивається і є досить привабливим для іноземних інвесторів. 2019 року він став одним із найприбутковіших у світі. Але, швидше за все, там їх чекають неприємності.

Небезпека недорозвиненого вторинного ринку в тому, що покупцям, які придбали локальні борги України, буде дуже складно позбутися своїх покупок, якщо зміняться оцінки глобальних ризиків. Якщо потенційний покупець українських бондів і знайдеться, то через неліквідний ринок валюти знеціниться гривня. Навіть незважаючи на те, що в 2019 році вона продемонструвала найкращі показники серед усіх валют світу.

Свої не беруть

 За словами експерта інвест-банку ICU Тараса Котовича, продати бонди за цінами, які влаштували б вітчизняних покупців, може бути проблематичним. Для інвесторів, яких приваблює одна з найвищих реальних процентних ставок у світі і зручний політичний момент, ризик не є стримуючим фактором.

Для України побудова власного внутрішнього боргового ринку ще попереду. Постійні потрясіння і економічна нестабільність не дають їй відновити сили. Однак частка гривневих бондів, які опинилися у володінні іноземців, збільшилася до 15%. На початку року ця цифра майже дорівнювала нулю.

Все більше і більше

 Цього року іноземні інвестори придбали гривневих бондів на суму понад чотири мільярди доларів. Вирішальним фактором стало приєднання країни до мережі Clearstream International, яка полегшила іноземним громадянам доступ до цінних паперів. Крім того, був скорочений контроль за капіталом, введений в період фінансової кризи 2015 року.

Під час візиту до Лондона, в листопаді цього року, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук запросив іноземних інвесторів до тіснішої співпраці з українською економікою. За його словами, Київ сповнений рішучості розправитися з корупцією і встановити верховенство закону, щоб забезпечити ідеальні умови для приватних інвестицій.

Не зважаючи на всі ризики, іноземні інвестори не поспішають залишати український ринок, і це чудова новина для країни.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий