Чи зможе Україна відмовитися від співпраці з МВФ

У Мінфіні хочуть відмовитися від кредитів МВФ до 2023 року. Чи зможе уряд реалізувати такий амбітний план.

Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна може відмовитися від співпраці з МВФ найближчим часом. За її словами, програма співпраці з Фондом, про яку зараз ведуться переговори, може стати останньою. Міністр фінансів вважає, що кредити МВФ повинні перестати бути для України життєво важливими. Маркарова зазначає, що ми повинні подібно Польщі провести всі необхідні реформи і завершити співпрацю з МВФ.

Це можливо?

Глава Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що відмовитися від співпраці з МВФ можливо в тому випадку, якщо економічне зростання в Україні досягне середніх темпів — близько 6-7%. За його словами, заява Маркарової не більше ніж піар, який повинен підняти оптимістичні настрої в суспільстві. Сам Новак не бачить підстав для припинення співпраці з Фондом. По-перше, це найдешевші гроші з тих, які на даний момент доступні Україні. МВФ ми платимо близько 2% річних, а ОВДП реалізовуємо під 16,5% річних. Сьогодні в Україні йдуть бойові дії, і тільки МВФ допомагає нам підтримувати стабільність в плані роботи з інвесторами і кредиторами. Економіст пояснює, що з Україною перестануть працювати всі, якщо від нас відмовиться Фонд. Новак вважає, що МВФ важливий для нас не тільки через гроші. Він виступає свідченням того, що з нашою країною можна працювати.

Андрій Новак нагадав, що практично всі важливі реформи в Україні були запущені завдяки співпраці з МВФ. Економіст вважає, що в світі немає країн, яким не потрібні кредити. Навіть якщо Україна за три роки стане спуерсильною країною, нам все одно не завадять дешеві кредити. Він назвав відмову від грошей Фонду фінансовою безграмотністю.

Що ж тоді вийде — ми відмовимося від найдешевших кредитів, але будемо набирати більш дорогі? У світі немає більш дешевих грошей, ніж гроші МВФ, — задається питанням економіст.

Економіст Ілля Несходовський вважає, що в Мінфіні передчасно заговорили про припинення співпраці з МВФ. За його словами, за допомогою до Фонду дійсно звертаються країни, у яких серйозні складності. Дешевий кредит дозволяє їм поліпшити економіку. Щоб завершити співпрацю з МВФ Україні доведеться успішно провести реформи, потрібно розширювати асортимент товарів, щоб економіка країни не залежала від зовнішньоекономічної кон’юнктури на окрему продукцію як зараз. Несходовський не вірить, що Україні вдасться досягти таких результатів до 2023 року.

Політичний і економічний експерт Тарас Загородній вважає, що заява Маркарової — це натяк на те, що вона повинна залишатися міністром фінансів ще довгий час, щоб реалізувати свій амбітний план щодо відмови від співпраці з МВФ. Експерт вважає, що цей план цілком досяжний. За його словами, економіка України потроху зростає і навіть сьогодні потреба в грошах МВФ вже не така велика. Загородній погоджується, що відмова від кредитів можлива, якщо українська економіка продовжить зростати. Експерт вважає, що Мінфіну варто домовлятися з Фондом про розстрочення платежів і реструктуризацію боргів, щоб пустити наявні гроші на розвиток економіки. Тоді і кредити ми зможемо погасити швидше. Загородній нагадав, що гроші МВФ не йдуть в економіку. В першу чергу ці гроші спрямовані на допомогу іноземним банкам і на підтримку імпорту. Експерт вважає, що МВФ в цілому все одно, чи буде розвиватися українська економіка. Він назвав умови співпраці з ними драконівськими. На думку Загороднього, в перспективі вони лише шкодять українській економіці.

Раніше RabinovichTV писав, скільки Україна виплатить за порушення прав людини.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий