Борги за воду з українців тепер будуть «вибивати» колектори

Київводоканал найняв колекторів, які будуть займатися вибиванням боргів зі злісних неплатників за воду

Не отримавши добро від столичної влади на підвищення тарифу, Київводоканал знайшов інший спосіб поповнити свій бюджет — гроші дістануть колектори з кишень боржників, на яких комунальники вже давно махнули рукою.

Деякі з них накопичили борги в сотні тисяч гривень, а загальна заборгованість досягла півмільярда гривень. Подібні борги, кажуть колектори, як правило, вибиваються швидко і ефективно, пише UBR.ua.

Великі борги

Київводоканал найняв колекторів, які будуть займатися злісними неплатниками. Станом на 1 квітня заборгованість перед компанією виросла вже до 566,15 млн грн, розповіли в Київводоканалі. При цьому мова не йде про «свіжих» боргах, які могли з’явитися в період дії карантину. Пенсіонери теж є найбільш організованими платниками за послуги ЖКГ.

«У період карантину кияни дуже відповідально підійшли до сплати — є незначне зниження платежів. А це старі борги. На сайті у нас оприлюднений список злісних неплатників, там є такі, які не платять останні 10-15 років і накопичили борги по 200-220 тис . грн. Їх всього 10% від загального числа боржників, але сума заборгованості дуже суттєва «, — розповів начальник інформаційного управління Київводоканалу Олександр Бєлов.

В сумі всіх комунальних платежів приблизно 2,5 тис. Грн на місяць в опалювальний сезон щомісячна оплата Київводоканалу складає близько 150 грн, і, щоб її накопичити, треба було сильно «постаратися». Домовитися з таким по-хорошому вже не сподіваються.

«У нас є програма реструктуризації боргів для тих, хто готовий вирішувати проблему. Іншими займуться компанії, які спеціалізуються на таких питаннях, тому що в структурі нашої компанії немає підрозділу, який таким займається. Ми і так дуже багато часу витрачаємо на переговори з боржниками, співробітники Київводоканалу повинні займатися іншим «, — пояснив Бєлов.

Хто займеться

Згідно з даними в електронній системі державних закупівель ProZorro, 21 травня 2020 року договір на такі послуги вартістю в 3,62 млн грн до кінця року отримала колекторська компанія «Астрі Капітал». У портфель боржників, яких передадуть колекторам, входять 30 тис. Споживачів (особових рахунків) із середньою сумою заборгованості 1 000 більше 1 року. Колектори останнім часом вже довели свою ефективність.

«Колекторний бізнес зараз дуже затребуваний через небажання бізнесу працювати над розвитком подібних підрозділом у себе, крім хіба що банків. Неприємна ні для кого функція віддається на аутсорсинг, це тренд у всьому світі. У замовника, у якого є проблемні боржники, у тих ж комунальників, наприклад, немає ні людей, ні часу займатися такими питаннями, звідси і потреба в колекторських послуг. При цьому нульовий ризик «, — прокоментувала операційний директор GCS Ukraine Оксана Рудецька.