Дитячі літні табори працюватимуть, але з певними правилами

Зеленський доручив провести аудит дитячих таборів.

Через те, що більшість дитячих оздоровчих таборів в Україні знаходяться в застарілому стані глава держави доручив провести їх повний аудит. Водночас головний борець з коронавірусом міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляє, що дитячі табори цього літа відкривати не можна.

Правила дитячого відпочинку в умовах поширення коронавірусу в Україні повинні бути серйозно продумані. Про це заявив президент Володимир Зеленський на нараді щодо запобігання поширенню COVID-19.

За його словами, більшість дитячих оздоровчих таборів в Україні знаходяться в застарілому стані.

«Зараз маємо добру нагоду провести їхній аудит, відремонтувати де потрібно, підвищити критерії їхньої якості, комфорту, харчування дітей», — зазначив Зеленський.

У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов уточнив, що щороку в літніх таборах відпочивають 1-1,2 млн дітей. При цьому за минуле літо в дитячих таборах було зафіксовано більше 80 спалахів різних інфекцій. Тому їхня робота в умовах епідемії коронавірусу має підвищені ризики, зазначив глава МОЗ.

«Це багато дітей, і правила їхнього відпочинку в умовах коронавірусу мають бути серйозно продумані. Водночас більшість таборів у нас у доволі застарілому стані. Нині маємо хорошу можливість провести їхній аудит, відремонтувати, де потрібно, підвищити критерії їхньої якості, комфорту, харчування дітей», – наголосив Зеленський.

Степанов додав, що Кабінет Міністрів уже дозволив роботу баз відпочинку і розгляне пропозицію президента щодо покращення якості роботи літніх таборів.

Своєю чергою прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд уважно ставиться до інформації ВООЗ щодо погіршення ситуації з коронавірусом у глобальному масштабі і того, що найбільшою загрозою нині є самозаспокоєння.

До слова, раніше головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що дитячі оздоровчі заклади цього літа відкривати не можна. Адже причина – кишкові інфекції, які регулярно виникають у таких закладах. Тому дітей, які отруяться, доставлятимуть в інфекційні стаціонари, де існує ризик підхопити коронавірус.

«Замість лікування кишкової інфекції ми можемо наражати на небезпеку інфікування ще і коронавірусом. Тому є пропозиція утриматися до стабілізації епідеміологічної ситуації», — заявив Ляшко.

За його словами, після карантину соціальна дистанція і миття рук повинні стати правилом життя.

Як повідомляв  RabinovichTV , невдовзі очікується наступний етап виходу із карантину . Зокрема, з 10 червня дозволять роботу санаторіїв та баз відпочинку. Також буде дозволене проведення масових культурно-мистецьких заходів, хоч і з певними епідемічними обмеженнями.