Ціна на цукор: у світі знижується, в Україні росте. Чому?

За даними Держстату у серпні 2019 року вартість 1 кг цукру зросла на 11,7%. При цьому в Європі ціна на цукор знижується. Що викликало здорожчання цієї продукції у нас?

По-перше, очікується, що обсяги виробництва цього продукту в Україні на 2019/20 МР зменшаться майже на третину, порівняно з минулорічними  показниками.  Таке скорочення пов’язане з постійним зменшенням посівних площ під цукровим буряком та несприятливими погодними умовами, — пише Українська аграрна конфедерація.

По-друге,  причиною збільшення вартості цукру на українському ринку може бути експортна ситуація.

Ціна на  цукор, який продають за кордон українські виробники, на початок серпня 2019 року становила на 5,9% ($22,8) менше, ніж у аналогічному періоді минулого року. Така ситуація обумовлена тим, що європейскі ціни на білий цукор знижуются, а прогнози щодо обсягів його виробництва в Європі, навпаки, збільшуются.

Через значне зменшення обсягів експорту цукру за січень-серпень 2019 року, українські виробники отримали менші доходи порівняно з даними за аналогічний період 2018.

Окрім цього, ситуація з укріпленням національної валюти відносно курсу долара свідчить про те, що у 2019 році виробники цукру можуть недоотримати певну частку очікуванного прибутку у гривні. Досить ймовірно, що саме через це українським виробникам довелося збільшити ціну на цукор для внутрішніх споживачів, адже їм необхідно принамні частково компенсувати понесені на його виробництво витрати.

По-третє , конкуренцію для ціни бурякового продукту може становити цукор з тростини, який є значно дешевшим у виробництві.

 Також через велику кількість хвороб, які атакували український буряк цим літом, зросла вартість його виробництва через інтенсивне застосування ЗЗР. Це все може й надалі сприяти зменшенню обсягів вирощування цукрових буряків, а відповідно і збільшеню вартості білого цукру, за умови що кон’юктура на світовому ринку кардинально не зміниться.

Читайте також: Чому ціни б’ють всі рекорди. Детально про важливе 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий