Пристайко назвав три варіанти сценарію щодо Донбасу

Глава МЗС України Вадим Пристайко не виключив, що вже незабаром Україна може відмовитися від Мінського процесу.

Президент України Володимир Зеленський і його команда намагаються зараз завершити той процес із припинення війни і повернення Україні окупованих територій Донбасу, який почали його попередники кілька років тому в Мінську,  або показати його безперспективність, щоб переходити до інших варіантів сценатрію Однак глава МЗС не виключив, що вже незабаром Україна може відмовитися від мінського процесу.

«Зараз президент Зеленський і вся команда намагаються все-таки завершити те, що почали попередники, починаючи з «Мінська». Якщо ми з вами розуміємо і побачимо, що Путін ніколи нічого не зробить, і наші партнери більше не можуть змусити його піти на прогрес в цьому напрямі, то нам доведеться чесно сказати всім громадянам України, що цей трек ми більше не можемо виконувати, і нам ніхто не може допомогти. Що таким шляхом нам не вирішити ситуацію. Ми змушені з вами перейти до треку номер два. Поки не зрозуміємо, що ми вичерпали всі позиції. Тоді нам потрібно кинути все, посилювати нашу армію та чекати чергової атаки», — сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Якщо Мінський процес не виконується, тоді потрібно звертатися до світової спільноти з тим, що Україні потрібна, напевно, «місія з підтримання миру між нами, а найкраще на всіх окупованих територіях, зазначив Пристайко.

«Це якщо ми застрягли в цьому процесі, який не виконується, втрачаємо людей, гроші, і ця пухлина, яка живе в нас, отруює нас, не дає нам стартувати вперед, не дає розвиватися як державі», — сказав Пристайко. — До теперішнього часу ця ідея не знайшла розуміння, попри те, що про це говорили багато і попередній президент, і хто завгодно. Світова спільнота не готова, щоб цей миротворчий контингент або контингент із підтримки миру допоміг нам відновити хоча б ситуацію, коли ніхто не вбиває на нашій землі людей».

Третій трек, напевно, буде, коли ми зовсім нічого не зможемо зробити, і потрібно буде йти за «кіпрським сценарієм» або за якомось іншим, додав міністр.

Пристайко також підкреслив, що нинішня українська влада «нікуди не поспішає» у розв’язанні конфлікту на Донбасі, але задався питанням, а чого їй пропонують чекати.

«Коли вб’ють досить багато наших солдатів? Скільки ми повинні втратити конкретно людей? Зараз ми вважаємо до 14 тисяч. Почекаємо до 28 тисяч. І тоді почнемо працювати? Ми вважаємо, що весь той час, який ми вже втратили на те, що вели переговори, як я тепер з’ясовую, про те, що ніколи не збиралися виконувати, з самого початку… Я не вважаю, що це нормальне ставлення до своїх партнерів, включаючи німців і французів. Говорити їм, що щось робитимемо, домовлятимемося з вами, але насправді не збираємося це виконувати. А тепер ми, більш того, скажемо, що ми ще не потягнемо», — зазначив він.

Крім того, також під час свого виступу Пристайко запевнив, що бойовики не зможуть стати депутатами Ради. Український уряд виступає проти надання права обиратися до Верховної Ради бойовикам самопроголошених республік на Донбасі.

«Люди, які стріляли в наших людей, не повернуться… і не сядуть поруч із депутатами Верховної Ради. Це теж політична «червона лінія». І таких «червоних ліній» дуже багато, у межах яких відбувається політичний процес, політичне обговорення», – сказав глава українського МЗС.

Він підкреслив, що безпека українського народу, повернення територій, суверенітет і територіальна цілісність України – основні пріоритети для української влади.

Як відомо, 1 жовтня члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту «формули Штайнмаєра», якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів у ОРДЛО. 

У свою чергу як заявив президент України Володимир Зеленський, положення «формули Штайнмаєра» полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів згідно із законодавством України і після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий