Депутати скоротять Раду на третину — фантастика чи правда?

Згідно з президентським законопроектом, кількість депутатів наступного скликання може зменшиться з 450 до 300. Але чи проголосують парламентарії за це?..

Верховна Рада може скоротитися на цілу третину. Відповідний президентський законопроект можуть прийняти вже на цьому тижні. Однак, далеко не всі народні депутати згодні з цим. Розберемо все основні моменти цього найважливішого законопроекту і ймовірність його прийняття нардепами.

Про що закон?

Відповідно до законопроекту, кількість депутатів наступного скликання зменшиться з 450 до 300. Крім того, вибори в наступну Раду будуть проходити за пропорційною системою. Це означає зникнення мажоритарної системи, без якої Україна жила з 2006 по 2012 рік.

Є надія на те, що вибори пройдуть за відкритими списками. Якщо вибори відбудуться до 1 січня 2024 року, то робити вибір українці будуть по чистої пропорційної системи, а після 1 січня 2024 — за пропорційною системою, але за відкритими списками.

Що про нього говорять?

У вересні цей законопроект підтримали 258 депутатів, хоча для прийняття потрібна конституційна більшість — 300 голосів. 237 голосів дали «Слуги народу», ще 14 — «Батьківщина», ще 7 голосів було від мажоритарників. Як бачимо, навіть у монолітній тоді ще фракції «Слуги народу» були ті, хто сумнівається.

Нардеп-мажоритарник від «Слуги народу» Максим Бужанський вже відкрито заявив про те, що він не збирається голосувати за цей законопроект. Його колега Олександр Дубинський також не підтримує цю ідею. Що очевидно, адже він тоді втратить шансу стати мажоритарником, як влітку 2019 року.

Ще раніше представники «ОТЗЖ» заявляли про те, що підготують альтернативний законопроект. Партії Петра Порошенка і Святослава Вакарчука також публічно засуджували цей законопроект.

Що це означає?

Дуже висока ймовірність того, що президентський законопроект публічно провалиться. Його навряд чи підтримають позафракційні депутати-мажоритарники, не кажучи вже про опозиційних фракціях.

Були розмови про те, що Андрію Богдану вдалося «вирішити» і нашкребти 300 голосів для президентських законопроектів, але поки що це виглядає фантастикою. Все йде до того, що ініціатива не набере навіть 226 голосів.